AnalizBitcoin

Bitcoin Almalı Mı? – Bitcoin Fiyatı Yükselecek Mi?

Bitcoin fiyatında neler olacağını açıkladık. Nelere dikkat edilmesi gerektiğini yazdık.

Bitcoin fiyatındaki düşüşler devam ediyor. Kripto para yatırımcıları yaşanan olaylardan dolayı ne yapacak olduklarına karar veremez durumda olduklarını belirterek, piyasa hacmi ve fiyatının düşecek mi, yoksa yükselecek mi, konusunda henüz karar veremiyorlar. Kripto para analistlerine göre kripto para birimlerinin değerinin düşüp yükselmesi arasında 2019 yılında artık çok ince bir çizgi var ve bu çizgi kısa vadede yatırımcılar için olumlu geri dönüşler sağlayabilir. Ancak aynı zamanda kripto para yatırımlarının geri dönüşünün olumsuz olabileceğini açıklayan kripto para analistlerine göre bu ve buna benzer durumlar yatırımcılar için daha ciddi sorunlar yaşatabilir.

Bitcoin tarihinde neler olduğuna bakarsak nelerin mümkün, nelerin olmadığını anlamak daha kolay olabilir. 2017 yılına dönersek en iyi tarihe dönmüş oluruz. Bitcoin 2017 yılının Eylül ayında 3.500 dolar seviyesine yakın bir seviyede seyrediyordu. Rekor kırmasından sadece birkaç ay kadar süre önce kripto para yatırımlarının değeri büyük oranda artmadan önce herkes fiyatın düşecek olduğu iddialarını ortaya atıyor, bunlara herhangi bir gerekçe göstermiyordu. Ancak Aralık 2017 geldiğinde kripto para biriminin değerinde yeni bir rekor kırıldı. Yeni rekor kırılması ile birlikte kripto para yatırımlarında oldukça fazla değer artışı yaşandı. Bitcoin fiyatındaki rekorun kırılmasının arkasında yine kripto para yatırımcıları bulunuyordu.

Yatırımcıları yanıltma lobisi var!

Kripto para birimi Bitcoin fiyatının düşecek olduğu korkusu ile yatırımcılara satış yaptıran lobi çalışmaları yürüten bazı çevreler var. Bu kişilerin büyük bölümü kripto para piyasalarında zaman zaman yükselişler yaşanması için yükseliş olacağı önerisinde bulunurken, kendi kazançları söz konusu olduğunda düşüş olabileceğini belirterek piyasada milyonları etkileme gücüne sahipler.

Başta Çin’de ve ABD’de olmak üzere 30 bini aşkın üyeye sahip olan kripto para sohbet odalarının bu konularda başı çektikleri tahmin ediliyor. Günümüzde kripto para medyası bunları yazmak istese de yazamıyor.

Kripto para medyasında çıkan haberler dışında bu tür gruplara dair bilgiler hakkında kesin bilgilere erişmek zor olduğu ve gruplardan bilgi transferi yapılmaması bunun en büyük nedenlerinden birisi. Herkes kendisinin daha fazla kazanması için bu konuda gizli davranmayı tercih etmekten yanalar.

Yatırımcıları yöneten bazı lobiler arasında bu gruplarında etkisi var. Her zaman için böyle bir grupta olan kripto para yatırımcılarının kazancının olacağı anlamına gelmese de normal yatırımcılara göre bu tür gruplar ile ortak hareket eden kimselerin daha fazla kazanç elde ettiği biliniyor.

Yatırımcıların Bitcoin fiyatı ne kadar olacak sorusu karşısında bu gruplara üye olsunlar veya olmasın kendi kararlarını vermeyi öğrenmesi ve gruplardan, analistlerden ayrı hareket etmeyi öğrenmesi gerek.

Mayıs mı, Haziran mı, Temmuz mu? – Bizde kararsız kaldık!

Bitcoin satın almak için herkes 3 ay ortaya atıyor. En geç Temmuz ayından sonra rekor kırmaya doğru tekrar 2017 seviyesine yakın bir değer artışı görebileceği beklentisi çıkarken, bazı analistlere göre ise Mayıs ayında Bitcoin yatırımı yapmak için en doğru zaman. Mayıs ayında kripto para yatırımı yapanların kazanç olarak en fazla kazancı elde edebilecek oldukları, Haziran’da veya Temmuz’da Bitcoin fiyatının en yüksek seviyeleri görmüş olabileceği belirtilmekte.

Haziran’a kalmadan bu ay sonuna kadar Bitcoin yatırımı önerisinde bulunan son isimlerden olan Brian Kelly, kripto para biriminin değerinin yükselecek olduğunu, hemen yatırım yapılması konusunda kendi önerisinin mevcut olduğunu açıkladı.

Bitcoin bugün 400 dolara yakın değer kazancı kaybetti ve %3 oranından fazla düştü. Bununla beraber kripto para birimlerinin son zamanlarda %15’leri gören değer kayıplarını göz önünde bulundurun. Mutlaka yatırımcıların bu konuda dikkatli hareket etmesi ve kripto para yatırımları konusunda başta değer kayıpları ve değer artışlarını dikkate almaları aksi durumda yatırımcıların değer kaybına bağlı olarak sorunlar ile karşı karşıya kalabilecek oldukları belirtiliyor.

Yatırımcıların en fazla dikkat etmesi gereken konular arasında ise değer artışları olduğu zaman kar satışlarının fiyat artışlarını beklemeden, sadece 1.000 dolar daha fazla kazanacaklar diye bekleyerek kendi yatırımlarını mevcut ortamda riske atmamaları önerilmekte.

*Bir anda satış yapmak kripto para piyasasını düşüreceği için herkes ile aynı anda hareket etmeye çalışmak ve tavan noktadan satışa imkan kazanabilmek için hemen satış yapmak gerek. Aksi durumda sonucu kötü olabilir ve ciddi kayıplar kazançların yerini alabilir.

*Bitcoinsistemi.com ücretli veya ücretsiz olarak özel öneriler vermemektedir. Bu analiz içeriği herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliğinde değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu