BitcoinHaberler

Bitcoin Altın Çapraza Geri Sayım

Son yılların en çok rağbet gören sanal parası Bitcoin son günlerde 5000 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor.

Son yılların en çok rağbet gören sanal parası Bitcoin son günlerde 5000 Dolar seviyesinin üzerinde seyrediyor. 2 Nisan tarihinden bu yana beş bin doları geçen Bitcoin şu sıralar 5300 Dolar seviyesinde seyrediyor. Hareketli bir ortalama seyreden Bitcoin 200 gün olarak ölçülen bu ortalamayı uzun bir süre sonra yeniden aşmayı başardı. Bu ortalamanın geçilmesi ise Bitcoin’in yükselişe geçmesinin bir işareti olarak görülüyor. Piyasada bulunan kişiler de anahtar seviye olarak adlandırılan bu seviyenin görülmesinin artık altın çaprazı başlatabileceğini belirtiyor. Altın çaprazın başlaması başlaması için Bitcoin’in piyasa değerinin kısa bir zaman diliminde uzun vadedeki ortalamasının da üstüne çıkması gerekiyordu.

Kısa Vadede Artış

Bitcoin daha önce de yüksek tutarlara çıkmış ancak bu değerlerde tutunamamıştı. Bu kez paranın değeri 5000 Dolarlık seviyede tutunabilmeyi başardığı için altın çaprazın da yapılabileceği konuşuluyor. Bitcoin elde olan son verilerde 50 günlük seviyesi 4330 Dolar, 200 günlük seviyesi ise 4500 Dolar seviyesinde bulunuyor. Yani şu anki 5000 Dolarlık yüksek seviye devam ettikçe ortalama seviyede de artış yaşanıyor. Bu da birkaç günlük bir bekleyişin ardından altın çapraza başlanabileceğini gösteriyor. Bitcoin 2014 yılında 600 Dolar seviyesindeydi. O zaman altın çapraz yapıldığında beklenilen etki görülememiş ve paranın değeri 150 Dolar seviyesine inmişti. Ancak 2015 yılındaki altın çaprazda 250 Dolarlık seviyeden 20 bin Dolarlık seviyeye çıkılmıştı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu