Bitcoin

Bitcoin Aramaları Arttı, Yükselişe Mi İşaret?

Bitcoin anahtar kelimesini Google'da arayanların sayısı arttı.

Kripto para birimi yatırımı yapmak isteyen ve özellikle Bitcoin nedir? Sorusuna yanıt bulmak isteyen çok sayıda insan Google’da Bitcoin araması yapmaya başladı. Yatırımcılar, kısa süre içerisinde yükselen Bitcoin fiyatının rekora koşabilecek olduğunu düşünürken, bir tarafta ise bazı yatırımcılar fiyatların daha fazla yükselecek olduğunu ancak rekor kırmayacak olduğunu düşünüyor. Bitcoin’de kısa vadede yatırımcıları eğer bu şekilde alımlar devam ederse yükseliş bekliyor olsa da her an düşüş yaşanabilmesi de olası bir adım olarak görülüyor.

Bitcoin’i yükseltecek olan en büyük etkenlerden bir tanesinin yatırımcılar tarafından yapılan alımlar olduğu ve tüm dünya genelinde olmasa bile büyük oranda Bitcoin aramalarının arttığı görülüyor.

Google verilerine göre kullanıcılar geçtiğimiz haftalarda ve bu hafta özellikle İran ve ABD arasında yaşanan olay sonrasında Bitcoin’i daha çok aramaya başladı.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu