Kripto HaberleriBitcoinBitcoin ATM Üreticisi Siber Saldırıya Uğradı!

Bitcoin ATM Üreticisi Siber Saldırıya Uğradı!

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Kripto endüstrisinin en büyük Bitcoin ATM üreticilerinden General Bytes, bir güvenlik ihlali sonucunda bir dizi makineye siber saldırı gerçekleştiğini duyurdu.

General Bytes kurucusu Karel Kyovsky, yaptığı açıklamada bilgisayar korsanının kendi Java uygulamasını bazı Bitcoin ATM’lerine yüklediğini belirtti. Zekice hareket eden hacker, sahte yazılım aracılığıyla müşterilerin işlem yaparken kullandığı anahtar adresleri ele geçirdi.

Bitcoin ATM üreticisi, açık tespit edilene dek siber hırsızın 1.5 milyon $ değerinde kripto parayı kendi zimmetine geçirdiğini tespit etti.

“Müşterilerimizin kişisel bilgilerini koruyabilmesi için bir bildiri yayınladık. ATM hizmetimizden faydalanan bütün müşterilerimiz, dijital varlıklarını koruyabilmek için bilgilerini değiştirmeli.”

Kripto makine üreticisi, kaybedilen tokenlerin arasında sadece BTC olmadığını; XRP, BUSD, ADA, DAI, DOGE, TRON gibi altcoinlerin de hacker zimmetine geçtiğini belirtti.

Bulut Hizmeti de Durduruldu!

General Bytes, basit bir ATM saldırısı haricinde bulut hizmetlerinde de bir güvenlik açığı tespit etti. Şirket ivedilikle bulut servisini durdurma kararı aldı.

Kripto ATM ihraççısının 149 farklı ülkede 15.000’den fazla makinesi bulunuyor. General Bytes geçtiğmiz Ağustos ayında da bir siber saldırıya maruz kaldığını duyurmuştu. 2022 yılındaki kayıp ise sadece 16.000$ ile sınırlı kaldı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları