Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Ayı Döngülerini Kıyaslayan Analistler, BTC İçin Boğa Sinyali Verdi!

Bitcoin Ayı Döngülerini Kıyaslayan Analistler, BTC İçin Boğa Sinyali Verdi!

Bitcoin'de dip bulundu mu? Arcane analistleri değerlendirdi.

Takip et

2022 yılının sonlarına yaklaştığımız bu günlerde neredeyse bütün bir yılı zararda bekleyerek geçiren yatırımcılar artık ayı piyasasının bitmesini istiyor.

Bitcoin ve kripto piyasasının yaşadığı sert düşüşler sonrasında yükselişin gelmesini dört gözle bekleyen yatırımcılar için Arcane Research‘ten yeni bir rapor geldi.

Ayı piyasalarının yorucu olduğunu söyleyen Arcane Research düşüş trendinin genelde yalnızca bir yıl kadar sürdüğünü belirtti.

Önceki BTC ayı piyasa döngüleriyle şimdiki ayı piyasasını karşılaştıran Arcane analistleri, mevcut ayı döngüsünün artık uzunluk açısından 2014 ve 2018’deki ayı döngüleriyle eşleştiğini ifade etti.

“BTC’nin ayı piyasası artık 2014 ve 2018 ayı piyasalarıyla karşılaştırılabilir uzunlukta sürdü.”

2018 yılında dibe ulaşma süresinin 364 gün, 2014 yılında ise 407 gün olarak gerçekleştiğini belirten Arcane, mevcut ayı döngüsü için de zirveden dibe 376 günlük bir süre öngördüklerini söyledi.

Önceki piyasa hacim düşüşlerini de kıyaslayan analistler, “kripto piyasası Ocak 2018’deki 830 milyar dolardan aynı yılın Aralık ayına kadar %87 düşerek 100 milyar dolara geriledi. Ancak mevcut ayı döngüsünde Terra/Luna ve FTX çöküşüne rağmen piyasa hacim düşüşleri o kadar büyük değil.” dedi.

Mevcut tarih itibariyle ayı döngüsünde zirveden dibe 386 gün geçtiği göz önüne alındığında analistlere göre Bitcoin‘de dip yaklaşık 10 gün önce bulundu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları