AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin Ayıları Üzmeye Hazırlanıyor!

Dolar endeksinin dirence gelmesiyle artan short pozisyonları sıkıştırmak için bir rahatlama rallisi görebiliriz.

Küresel piyasalarda yaşanan sert satışlar Bitcoin’in 33.000$’a kadar gerilemesine neden olurken, son günlerde Bitcoin’in pozitif ayrışmak için mücadele ettiğini gözlemliyoruz.

Zira ABD endekslerinde yaşanan %3-4’lük sert satışların Bitcoin tarafında %10 ve üzeri etkisi olduğunu görüyorduk. Bu hafta itibariyle piyasalardaki satışların Bitcoin üzerindeki etkisinin hafiflediğini gözlemliyoruz.

DXY

Dün açıklanan FED kararları sonrası dolar endeksinin bugün 97 puan üzerine çıktığını gördük. Bitcoin’deki baskının nedeni şimdilik bu veri gibi görünüyor.

Dolar endeksinde teknik direnç 97,62 bölgesinde bulunuyor. DXY’de bu seviyelerden yaşanacak bir geri çekilme ile birlikte Bitcoin’de bir rahatlama rallisi görebiliriz.

FONLAMA

Fonlama oranlarına baktığımızda borsalardaki short ağırlığının arttığını gözlemliyoruz. Bu da longcuların tamamen temizlendiğini ve yükseliş için önümüzde çok fazla engel kalmadığını gösteriyor.

Dolar endeksindeki hedef gelene kadar daha fazla shortcu biriktirme ve sonrasında bunları sıkıştırma bir sonraki hamlemiz olabilir.

Kaynak: Glassnode

Son 3 aydır longcuları doğrayan market yapıcının shortculara merhamet edip etmeyeceğini hep birlikte takip ediyor olacağız.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu