BitcoinBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Bitcoin Balinaları Eylül Ayından Beri Ne Kadar BTC Aldı?

Balinalar boş durmuyor!

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), mayıs ayından beri çok çalkantılı anlar yaşamış olsa da kesinlikle Eylül ayında başlayan yükseliş rüzgarı hepsini geride bırakmış gibi gözüküyor.

Bitcoin fiyatı kısa süre içerisinde 57.000 doların bile üzerine çıkarak eski rekoruna çok yaklaştı ancak hala rekora ulaşılamadığı görülüyor. Peki balinalar bu sürece ne kadar katkı sağladı ve alım yaptı mı?

Milyarlarca Dolarlık BTC Aldılar

Kripto para analiz şirketi Santiment tarafından aktarılan verilere bakıldığında, 100 ila 1.000 BTC arasında varlığa sahip olan cüzdanların son iki hafta içerisinde 86.700 BTC topladığı görülüyor.

Basın saati itibarıyla toplanan BTC’lerin değeri 4,7 milyar dolar seviyesine çok yakın. Bu kadar kısa sürede Bitcoin’in toplam arzının önemli bir kısmını toplayan balinaların amacının ne olduğu bilinmese de önümüzdeki tarihlerde yükseliş bekledikleri aşikar.

Balinaların alımlarında görülen bu sert artış, fiyat yükselişinin işaretçisi olsa da balinaların beklediği bir haberin de olduğu görülüyor. Söz konusu balinalar an itibarıyla Bitcoin’in toplam arzının %21,3’ünü cüzdanlarında tutuyor.

Valkyrie Investments CEO’su Leah Walk ise kısa süre önce yaptığı bir açıklamada lider kripto para biriminin dördüncü çeyrekte önemli bir yükseliş yaşayacağını düşündüğünü belirtmiş ve yükselişe hazır olma çağrısında bulunmuştu.

Bu da aslında balinaların neye hazırlandıklarına dair önemli ipuçları vermekte.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu