Altcoin

Bitcoin Balinalarının “İlgi Duyduğu” 3 Altcoin Ortaya Çıktı

Bitcoin balinaları hangi 3 altcoini dipten toplamaya başladı?

Bitcoin (BTC) fiyatının 48.000 dolara kadar yükselmesi, altcoinlere yönelik ilginin azalmasına veya gölgede kalmasına yol açtı. Bundan faydalanan bazı BTC balinaları ise dipten altcoin toplarken yakalandı.

Kripto para veri analiz şirketi Santiment tarafından aktarılan verilere göre, balinaların özellikle üç altcoine ilgi duyduğu görülüyor. BNB, YFI ve CEL’e olan ilgilerinin azaldığı görülen balinaların üç yeni favori altcoininin ise DeFi odaklı olması şaşırtmadı.

Balinaların İlk Tercihi: REN

Santiment’in kripto para cüzdan adreslerini ve bunların taşıdığı tokenlerin değerini takip eden indikatörü, balinaların en popüler tercihinin REN olduğunu ortaya koymakta.

Toplam piyasa değerine göre en büyük 60. kripto para birimi olan REN, balinaların en bariz hedefi. Santiment, son iki gün içerisinde 93 adresin 81 tanesinin 1 milyon veya daha fazla REN aldığını açıkladı. Bu da balinaların sayılarında artış olduğuna işaret ediyor.

Chainlink’in Rakibi: Band Protocol

Balinaların iki numaralı hedefi ise Chainlink’in en büyük rakibi Band Protocol (BAND) olarak gözüküyor. Oracle hizmeti veren Band Protocol de ciddi bir balina ilgisine maruz kaldı. 10.000 veya daha fazla BAND sahibi cüzdanların sayısı kısa sürede iki katına çıktı. Chainlink’in top 10 içerisinde olmasına rağmen bunun en yakın rakibinin 103. sırada olması, BAND’in neden popülerleştiğini göstermekte.

Rekor Yükseliş Elde Eden DeFi Projesi: AAVE

Bitcoin balinalarının üçüncü hedefi ise herkesin beklediği bir kripto para olabilir. DeFi sektörünün demirbaşlarından Aave (AAVE), son günlerdeki yükselişi ile herkesi şaşırttı. En büyük 14. kripto para birimi konumundaki AAVE, 520 dolara kadar çıkarak tüm zamanların rekorunu kırdı. Balinaların hedefindeki AAVE’nin rekor kırması ancak BAND ve REN’in nispeten yerinde sayması, yatırımcılara ipucu verebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu