Bitcoin

Bitcoin Beklenmeyen Bir Nedenle Büyük Bir Hayal Kırıklığına Sebep Olabilir!

Bitcoin fiyatında beklenmedik bir sebeple düşüş olabileceği öngörülüyor.

Tüm yatırımcılar 2020 yılından büyük bir beklentilerinin olduğunu, daha yüksek piyasa fiyatı ve daha yüksek piyasa hacmini görecek olduklarını düşünüyorlar. Kısa süre öncesine kadar herkes bu yıl daha fazla kazanç olacak olduğunu düşünüyordu. Ancak Çin’de başlayan ve tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs nedeniyle Çin ekonomisinin zarar görmesi beklentilerinin küresel ekonomide iflaslara, parasal ve finansal kayıplara sebep olacağı tahmin edilmeye başladı.

Bitcoin ve kripto paraların güvensizlik ortamında değer kazanmak yerine değer kaybettiği, özellikle finansal uyarılar sonrasında çöküş yaşama riski olduğu biliniyor.

Küresel bir krizin henüz beklenmediği, ancak 2021 yılında küresel finansal krizin yaşanabileceği iddiaları her yıl gündeme geliyor. Bu yıl 2020’de yaşanacak olan olası bir küresel kriz olsun veya olmasın bu virüsün etkisi sonucunda Bitcoin ve kripto paralara ne kadar ilgi gösterilirse gösterilsin, güvensizlik ortamı oluşturabileceği yönünde beklentiler yükseldi.

Ayrıca 2020 yılı için genel görüş yükseliş olmasından yana olurken birçok uzman piyasaların genel görüşün aksine hareket edebileceğini ifade ediyor. Zira piyasanın yüzde 90’ı “yükseliş olacak” şeklinde düşünce sergiliyor ama bunun tam tersi olabilir. Tarihte her piyasa için beklenenin tam tersi durumlar çokça kez yaşanmış ve bu durumda kitlenin büyük bir kısmı zarar ederken kar edenler parası çok olan yatırımcılar olmuştur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu