Kripto HaberleriBitcoinBitcoin, Binance US'de 8200$'a Düştü!

Bitcoin, Binance US’de 8200$’a Düştü!

Takip et

Tüm zamanların zirvesini geçtikten sonra, bu bölgeyi savunma hattına çevirmek için yatay hareketlerine devam eden Bitcoin şu sıralar 65.000$ seviyelerinden işlem görüyor.

Bitcoin 64.000$ üzerindeki yatay seyrine devam ederken Binance US’de ani bir düşüş yaşandı. Fiyat çok kısa bir süreliğine 65500$’dan 8200$’a gerileyerek %88’lik bir düşüş yaşadı.

Bu hareket sırasında diğer borsalarda da geri çekilmeler oldu ancak fiyatın 64200$’ın altına inmediğini gözlemledik. Bitcoin’deki geri çekilmeye bağlı olarak Ethereum’da 4300$’dan 4100$’a geriledi.

Binance US bu anormal fiyat hareketine ilişkin bir açıklama yapmazken, hatanın sistemsel mi yoksa tüccar hatasından mı kaynaklandığı henüz bilinmiyor. Sistemsel hatanın yanı sıra büyük bir tüccarın yanlış rakam ve market emir seçenekleriyle bu dumpı tetiklemiş olabileceği değerlendiriliyor.

Bazı yatırımcılar bu fiyat hareketinin piyasası manipüle etmek için kasıtlı yapıldığını düşünüyor.

Mr.Whale isimli twitter hesabı konuyu farklı boyuta taşıyarak, bu düşüşün Tether ile ilgili olduğunu ve kokusunun yakında çıkacağını iddia etti.

Dump sırasında oluşan hacme baktığımızda yaklaşık 600 BTC’lik bir hacim olduğunu görüyoruz. 600 BTC’lik bir satışın bu denli büyük bir dumpı tetiklemesi imkansız olduğundan, olayın sistemsel bir bugtan kaynaklamış olabileceğini değerlendiriyoruz.

Binance US’den konuya ilişkin bir açıklama gelirse, haber güncellenecektir.

Bitcoin haber saatimiz itibariyle 65220$’dan işlem görürken, Ethereum’da 4240$’dan işlem görmeye devam ediyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

1 Yorum

guest

1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Çin emlak devi haberi piyasaya düşmeden yerli bir borsanın yutup kanalında şu açıklamayı yapmıştı. Çin emlak devi tahvilleri e en büyük yatırımı yapanlardan biride teter Di.

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları