Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Bir Kişinin Daha İntihar Etmesine Sebep Oldu

Bitcoin Bir Kişinin Daha İntihar Etmesine Sebep Oldu

Takip et

Kripto para sektöründe hizmet sağlayan BTE.TOP şirketinin kurucusu ve CEO’su Hui Yi, kendisine emanet edilen Bitcoin’ler ile kaldıraçlı işlem yaptı. Müşteriler tarafından şirketine yatırılan yaklaşık 2000 BTC’yi 100 kat kaldıraçlı işleme koydu.

Kaldıraçlı işlem borsalarında 100 kat kaldıraçlı işleme konulan bir kripto para alınan değerden yüzde 1 oranında aksi yöne hareket ederse yatırımcının bütün parası sıfırlanmış oluyor. 100 kat short pozisyon açan Yi, Bitcoin fiyatının aldığı fiyattan sonra yüzde 1 oranında artması sonucunda tüm parasını kaybetti.

Kripto para camiası tarafından tanınan bir isim konumunda olan Hui Yi, hırsının kurbanı oldu ve kendi şirketine yatırılan yaklaşık 14.5 milyon dolarlık BTC ile adeta kumar oynadı. Tüm parayı kaybetmesinden sonra intihar ettiği iddia edilen Hui Yi, bu kadar zararı karşılayamayacağı ve büyük bir mahçubiyet yaşadığı için canına kıydı.

Ancak bir takım kişiler ise Hui Yi’nin intihar etmediğini ve yaklaşık 2000 BTC’lik kaybı açık etmemek için kendisini ölü gibi gösterdiğini ifade ediyor.

Özellikle kaldıraçlı işlemlerde bir anlık hırs uğruna zarar eden kişilerin acı dolu hikayeleri her geçen gün basına yansıyor. Kaldıraçlı işlemler yaparken çok fazla kar edebileceğiniz gibi tüm paranızı kaybetme ihtimaliniz de mevcuttur.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları