BitcoinHaberler

Bitcoin Bir Kişinin Daha İntihar Etmesine Sebep Oldu

Kaldıraçlı işlem yapan yatırımcı BTC'lerini kaybedince intihar etti.

Kripto para sektöründe hizmet sağlayan BTE.TOP şirketinin kurucusu ve CEO’su Hui Yi, kendisine emanet edilen Bitcoin’ler ile kaldıraçlı işlem yaptı. Müşteriler tarafından şirketine yatırılan yaklaşık 2000 BTC’yi 100 kat kaldıraçlı işleme koydu.

Kaldıraçlı işlem borsalarında 100 kat kaldıraçlı işleme konulan bir kripto para alınan değerden yüzde 1 oranında aksi yöne hareket ederse yatırımcının bütün parası sıfırlanmış oluyor. 100 kat short pozisyon açan Yi, Bitcoin fiyatının aldığı fiyattan sonra yüzde 1 oranında artması sonucunda tüm parasını kaybetti.

Kripto para camiası tarafından tanınan bir isim konumunda olan Hui Yi, hırsının kurbanı oldu ve kendi şirketine yatırılan yaklaşık 14.5 milyon dolarlık BTC ile adeta kumar oynadı. Tüm parayı kaybetmesinden sonra intihar ettiği iddia edilen Hui Yi, bu kadar zararı karşılayamayacağı ve büyük bir mahçubiyet yaşadığı için canına kıydı.

Ancak bir takım kişiler ise Hui Yi’nin intihar etmediğini ve yaklaşık 2000 BTC’lik kaybı açık etmemek için kendisini ölü gibi gösterdiğini ifade ediyor.

Özellikle kaldıraçlı işlemlerde bir anlık hırs uğruna zarar eden kişilerin acı dolu hikayeleri her geçen gün basına yansıyor. Kaldıraçlı işlemler yaparken çok fazla kar edebileceğiniz gibi tüm paranızı kaybetme ihtimaliniz de mevcuttur.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu
Kapalı