BitcoinHaberler

Bitcoin Boğa Ayına Girdi! Tarih Tekerrür Edecek Mi?

Bitcoin'in Nisan ayı performanslarını inceledik.

Bitcoin’in Mart ayını yeşil kapatmasının ardından gözler Nisan ayına çevrildi. Peki Bitcoin Nisan aylarını seviyor mu? Önceki Nisan aylarında nasıl bir performans sergiledi?

Aşağıdaki tabloda Bitcoin’in Nisan ayı performanslarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Tabloda görüleceği üzere Bitcoin’de Mart ayları genelde düşüş ayı olmasına rağmen bu yıl BTC yükseliş yaşadı. Bu durumun oluşmasında Kasım ayından itibaren gelen sert düşüşlerin etkisi olduğunu değerlendiriyoruz.

Nisan Yükseliş Ayı

Nisan ayına baktığımızda ise genelde %30’un üzerinde getiri ile ayın tamamlandığını görüyoruz. Kayıp yaşanan aylarda ise kayıpların %1 ve %3 ile sınırlı olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yatırımcıların Nisan ayına ilişkin beklentileri bir hayli yüksek.

Bu noktada pek çok yıl Nisan ayında yükseliş yaşanması ve düşüşlerinde sınırlı olması Nisan ayı için markete pozitif bakmamıza neden oluyor.

Önceki yıllarda bu şekilde olması gelecek için kesinlik arz etmez. Zira Bitcoin’in ve piyasaların pek çok dinamikten etkilendiği göz ardı edilmemeli.

Nisan ayının bitimine doğru 3- 4 Mayıs tarihlerinde FED toplantısı olduğu göz önüne alındığında, tarih tekerrür etse ve ay içerisinde yükselişler yaşansa da, FED toplantısına kadar bir miktar geri çekilme görebiliriz.

Mayıs ayına yaklaştıkça FED’in faiz artırım oranlarını artırıp artırmayacağını tartışmaya başlayacağız. Bu noktada bazı üyeler 25 puanlık artışların yeterli olmayacağı ve 50 puanlık faiz artışlarına ihtiyaç olduğunu düşünüyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu