binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin Boğa Ayına Girmeye Hazırlanıyor! Tarih Tekerrür Edecek Mi? Başarılı Analist Tahminini...

Bitcoin Boğa Ayına Girmeye Hazırlanıyor! Tarih Tekerrür Edecek Mi? Başarılı Analist Tahminini Açıkladı!

10X Research CEO'su Markus Thielen, Bitcoin fiyatının Nisan ayında %12 oranında artmasını beklediğini açıkladı.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Bitcoin ay sonu kapanışı yapmaya hazırlanırken büyük bir düzeltme olmazsa Mart ayını yeşil kapatmaya hazırlanıyor. Bu noktada gözler Nisan ayına çevrilirken Bitcoin Nisan aylarını seviyor mu? Önceki Nisan aylarında nasıl bir performans sergiledi? sorularının cevaplarına bakalım.

Aşağıdaki tabloda Bitcoin’in Nisan ayı performanslarını karşılaştırmalı olarak görebilirsiniz.

Tabloda görüleceği üzere Bitcoin’de Mart aylarında düşüş ve yükseliş yönünde eşitlik bulunurken BTC bu Mart ayını da yeşil yani yükselişle kapatırsa son 4 yıllık yükseliş serisini bozmamış olacak.

Bitcoin İçin Nisan: Yükseliş Ayı!

Nisan ayına baktığımızda ise genelde yeşil kapandığını görüyoruz. Bitcoin 2021 ve 2022 yıllarının Nisan ayında kırmızı bir kapanış yapsa da yükselişle geçen yıllarda ortalama getirinin %50 civarında olduğunu görüyoruz. BTC kayıp yaşanan aylarda ise 2022 Nisan ayı hariç kayıpların %1 ve %3 ile sınırlı olduğunu görüyoruz. Bu nedenle yatırımcıların Nisan ayına ilişkin beklentileri bir hayli yüksek.

Bu noktada pek çok yıl Nisan ayında yükseliş yaşanması ve düşüşlerinde sınırlı olması Nisan ayı için markete pozitif bakmamıza neden oluyor.

Önceki yıllarda bu şekilde olması önümüzdeki Nisan aylarında yükseliş için kesinlik arz etmez. Zira Bitcoin’in ve piyasaların pek çok dinamikten etkilendiği göz ardı edilmemeli.

Tahminlerinde Başarılı Analist Nisan Ayında Yükseliş Bekliyor!

Düşüş ve yükselişleri tahmin etmede başarılı olan 10X Research CEO’su Markus Thielen, Bitcoin fiyatının Nisan ayında %12 oranında artmasını beklediğini açıkladı.

Yeni raporunda tarihsel verilere atıfta bulunan Thielen, Bitcoin’in Nisan ayındaki tarihsel performansına bakarak yükseliş beklediğini belirterek BTC için potansiyel olarak %12’lik bir ralli bekliyor.

“Bitcoin Nisan ayında +%12 artış eğiliminde. Çünkü Nisan ayı Bitcoin için nispeten güçlü ve yükseliş getiren bir ay olma eğiliminde.

Son onbir yılın yedisinde pozitif getiri gösteriyor ve ortalama getiri %12’nin üzerinde.

Bu nedenle bu Nisan ayının da güçlü geçme olasılığı nispeten yüksektir.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail