AnalizBitcoin
Öne Çıkan Haber

“Bitcoin İçin 2017’dekini Gölgede Bırakacak Boğa Sezonu Kapıda”

Bitcoin'in bugünki yükselişinden sonra bazı ünlü analistler yeni bir boğanın kapıda olduğunu belirtti.

Bitcoin bundan birkaç saat öncesine kadar yatırımcısını korkutuyor ve çizdiği kötü grafik ile “Bitcoin 6000 dolara gerileyecek” sözlerinin ortaya atılmasına sebep oluyordu. Öyle ki 25 Ekim günü içerisinde ortalama olarak 7400 dolar fiyat seviyelerinde işlem görüyordu.

Ancak özellikle akşam saatlerinde ciddi alım hacmi ile karşılaşan Bitcoin, an itibarı ile yüzde 13’lük bir yükseliş ile 8600 dolar seviyelerine kadar fırladı. 8800 dolardaki direnci şuan için kıramayan BTC, bu yükselişinden sonra birçok öngörü ve tahmini de beraberinde getirdi.

Binance CEO’sunun yaptığı açıklamaya göre, Çin Devlet Başkanı’nın Blockchain ve kripto paralar ile ilgili yaptığı olumlu açıklamadan sonra artışa geçen Bitcoin, bundan sonraki dönemde de ciddi artışlar yaşayabilir.

İlgili Haber
Bitcoin'in Büyük Yükselişinin Ardında Çin Mi Var? Fiyat Daha Da Artabilir

Gelecek tahminleri sadece Binance CEO’su ile sınırlı kalmış değil. Twitter üzerinden de ünlü birçok analist bu sert yükselişin arkasının geleceğini ifade ediyor. Önce Bitcoin’de görülecek olan boğa sezonunun daha sonra altcoinlere de sıçrayacağı ve kripto para piyasasının uzun süredir beklediği boğa sezonunu gerçekleşeceği öngörülüyor.

Peki Bu Tahminler Doğru Olabilir Mi?

Daha önce de sıkça belirttiğimiz gibi 2020 senesi kripto paralar için oldukça olumlu geçebilir. Analistler yükselişi tetikleyecek olan gerekçeleri ise; “Bitcoin halving olayı, regülasyon hamleleri, ve FOMO” etkisini şeklinde özetliyor.

Öte yandan Çin gibi büyük bir ekonominin kripto para sektörü üzerine daha fazla çalışmalar yapması ve 2020 yılı içerisinde Libra’nın piyasaya girebilecek olması ile piyasa şu ankinden çok daha fazla işlem hacmine ulaşabilir.

Ayrıca biliniyor ki 2019 senesi ABD Doları için oldukça iyi geçti. Dolar tüm dünyada hızla değer kazandı ve ABD’nin para birimi 2019 senesinde ciddi yükselişler yaşadı. 2020 senesi için ortaya atılan iddia ise aynı yükselişin kripto paralar kanadında olacağı yönünde. Özellikle kurumsal ve büyük fonlu yatırımcıların piyasaya girmesi ile ciddi yükselişe geçecek olan Bitcoin, hem yatırımcısını sevindirecek hem de dünyada daha büyük bir yer sahibi olabilecek. Hatta bu bağlamda son düşüşün Wall Street tarafından dip fiyattan BTC toplamak için yapıldığını ifade edenler bile var.

“2020 Senesinde Bitcoin 60 Bin Dolar Olabilir”

Özellikle Kasım ayından itibaren, yaklaşan Bitcoin halving etkisi ile kripto para piyasası trendini “yükseliş” yönünde değiştirebilir. Daha önce de bahsettiğimiz gibi 9000 doların altına düşmesi ile düşüş trendine giren BTC, ancak bu seviyenin üzerine çıkması durumunda trendini “yükseliş” yönüne çevirebilir ve ciddi artışların önü açılabilir.

*Bitcoin fiyatı her an değişim gösterebilir. Bu içerik yatırım önerisi niteliği taşımıyor olup doğru kararlar verilmesi önerilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu