Kripto Para

Bitcoin Boğası, Sektör Hakkında Konuştu: “Bankacılık Sektörü Tehlike Altında”

Bitcoin hakkındaki boğa lehine görüşleriyle tanınan Cathie Wood, kripto paralar ile ilgili yeni görüşlerini paylaştı.

Ark Invest CEO’su Cathie Wood, yaptığı açıklamasında kripto paraların ilk olarak eski kurumların aradan çıkarılması amacıyla oluşturulduğunu ve bankaların nihayet durumdan etkilenmeye başladığını söyledi.

“DeFi Teknolojisi Bankacılık Dünyasını Tehdit Edebilir”

Yüksek risk ve yüksek ödül stratejisiyle tanınan Wood, CNBC’ye yaptığı açıklamasında şunları söyledi:

“Yatırımcıların merkeziyetsiz finans (DeFi) ve uygulamalarına gösterdiği ilgi geleneksel bankacılık dünyasını tehdit edebilir. DeFi üzerindeki krediler söz konusu olduğunda burada bir pazar payı kaymasından söz edilebilir.

Bankaların büyük bir problemi var. Yetenekli insanlarını kripto sektörüne kaptırıyorlar ve bu yüzden yeni yetenekleri çekebilmek için maaşları yükseltmeleri gerekiyor. Buna ek olarak iş alanlarını DeFi’a kaptırıyorlar. Kredi ve tasarruf alanlarında DeFi’da büyük gelişmeler yaşanıyor.”

Merkeziyetsiz finans (DeFi) kavramı, Blockchain’ler üzerinde inşa edilen ve kişiler arasında olan şekilde çok sayıda finansal ürün ve hizmeti kapsıyor.

DeFi platformları tarihsel olarak finans hizmetlerine erişim sağlamış olan geleneksel kurumları aradan çıkarmayı hedefliyor.

Siyasi Kurumların Kripto Paralara Olan Tavrı Değişti

Wood ayrıac siyasi kurumların kripto paralara daha pozitif yaklaşan bir diğer alan olduğunu söyledi:

“Bugün, kripto sektörü için bir yıl önce gördüğümüz tepkilerden 180 derece daha farklı tepkiler görüyoruz.”

Wood, daha önce kripto para sektörü hakkındaki endişelerini dile getiren, bu varlıkları çevreye olan etkileri ve illegal aktivitelerde kullanılmasını eleştiren ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın bu tavrını değiştirmesi hakkında da konuştu:

“Yellen’ın daha önceki açıklamalarıyla ilgili benim yorumum sorulmuştu ve ben de basitçe onun bu yeni teknolojileri yeterince araştırmadığını ve bu yeni varlık sınıfının araçlarını da araştırmadığını söylemişti. Şimdi ise dersini çalışmış görünüyor.”

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu