Bitcoin

Bitcoin Boğası Tahmini Açıkladı: “Herkes Bitcoin’i Anlarsa BTC Fiyatı Bu Seviyeye Çıkar!”

Uzun yıllardır bir Bitcoin boğası olan Dan Held, tüm insanların Bitcoin'i anlaması durumunda BTC fiyatı için tahminini açıkladı.

Kripto para borsası Kraken’in büyüme pazarlaması direktörü ve uzun bir süredir bir Bitcoin boğası olan Dan Held, Twitter üzerinden takipçilerine ilgi çekici açıklamalar yaptı.

“Bitcoin Herkes Tarafından Anlaşılırsa 1 ila 10 Milyon Dolara Kadar Yükselir”

Daha önceki açıklamalarında BTC fiyatının 1 milyon dolar olacağına dair tahminlerde bulunan Held, son paylaşımında ise “dünyadaki herkesin Bitcoin’i anlaması durumunda BTC fiyatının 1 ila 10 milyon dolar arasında olacağını” söyledi.

Held ayrıca kısa bir süre önce yaptığı bir diğer açıklamasında ise Bitcoin için geç kaldığını düşünen insanların yanıldığını söylemişti. Held, BTC için şu anda geç kalındığını düşünmek ile 90’lı yıllarda internet için geç kalındığını söylemenin eşit olduğunu ifade etti.

BTC fiyatının 10 dolar olduğu zamanlarda piyasaya girdiğini açıklayan Held, şu ana kadar insanların BTC için ayı lehine düşündüğü zamanlarda kendisinin boğa lehine düşünerek başarıya ulaştığını söyledi.

Analistin Tahmini, Bazı Kripto Kullanıcıları Tarafından Gerçekçi Bulunmadı

Bu yazının yazıldığı anlarda 40.400 dolardan işlem gören BTC’nin 1 milyon dolara ulaşması için 25 kat artış yaşaması gerekiyor. Analistin tahmininin üst sınırı olan 10 milyon dolara ulaşılması için ise mevcut fiyattan 250 kat yükseliş gerçekleşmesi gerekiyor.

BTC fiyatının 1 milyon dolar olması durumunda piyasa değeri 20 trilyon dolara yükselecek. Altının toplam piyasa değeri ise şu sıralar 12 trilyon dolar seviyesinde bulunuyor.

Bununla birlikte BTC’nin 10 milyon dolara yükselmesi durumunda ise Bitcoin’in piyasa değerinin yaklaşık 200 trilyon dolarlık bir boyuta ulaşması gerekiyor. Dünya üzerindeki GSYİH seviyesi yaklaşık olarak 100 trilyon dolar civarında.

Bu hesaba göre Dan Held’in tahminlerinin gerçeklikten uzak olduğunu belirten bir takipçisine Held, GSYİH yerine dünya üzerindeki tüm varlıkların değerini düşünmesi gerektiğini söyledi.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mucit

1 milyon 10 milyon 🤣olur nasıl olur dolar şuan ki değerinden 10 kat aşağı düşerse olur.Yani şuanda ne kadar dolar varsa 10 kat fazla daha cesh para lazım.O zaman olur ama şuanda 100 k dolar ederi olur.Enflasyon lazım para basılması lazım bol bol.Bencede olur o zamana kadar btc top yekün yasaklanmaz yada yerine daha iyi bir teknoloji gelmezse.Yerine gelmeyecek teknoloji almak lazım meta dünyası şuanda değil ama ileride çok değerli olacaktır.O zaman btc hayatta kalır mı bilinmez.


Başa dön tuşu