BitcoinHaberlerKripto Para

Bitcoin Boğasından Yeni Açıklamalar! Bitcoin Neden Özel?

MicroStrategy CEO'u Bitcoin hakkında konuştu.

Bitcoin’e (BTC) sahip en büyük kurumsal şirket olan MicroStrategy’nin CEO’su Michael Saylor ünlü fenomen Lex Fridman ile röportaj yaptı.

Şirketinin Bitcoin alımları ile sık sık gündeme gelen Michael Saylor, röportajında Bitcoin dışında enflasyon ve merkeziyetsizlik konularına da değindi.

“Bitcoin En Ahlaki Kripto Para Ağıdır!”

Her fırsatta Bitcoin’den övgü dolu sözlerle bahseden Bitcoin boğası Saylor, BTC’nin sadece bir kripto para ağı olmadığını bunun da ötesinde en ahlaki kripto para ağı olduğunu söyledi.

“Bitcoin’i özel kılan sebeplerden birisi merkeziyetsiz olmasıdır. Bu bağlamda Bitcoin sadece kripto para ağı olmaktan çok ötede en ahlaki kripto para ağıdır.

Çünkü kripto para ağı oluşturmak çok kolaydır ancak Bitcoin gibi bir ağ oluşturmak çok zordur.

Bitcoin herhangi bir kuruma ya da devlete bağlı değildir.  Bitcoin’in ilerlemesi için hiçbir şeye ihtiyacı yoktur. Bu yüzden de Bitcoin gibi bir ağ oluşturmak çok zordur.

Bu bağlamda da Bitcoin’deki sistemin değişmeyeceğini ve sonsuza kadar hayatımızda olacağına inanıyorum.”

Enflasyon konusuna da değinen ve tüm hükümet politikalarının enflasyonist olduğunu ifade eden Saylor, “insanlık enflasyon probleminde ilerleme kat etmek istiyorsa mühendislik ve bilim tekniklerini ekonomiye dahil etmemiz gerekiyor” dedi.

Ünlü CEO, enflasyonu büyük bir problem olarak nitelendirdikten sonra sahip olduğumuz paranın altın ve emlak gibi mallara çevrilmesi gerektiğini söyledi.

Zira Saylor’a göre paranızı değerlendirmeyerek kasada tutarsanız paranız değerini kaybedecek.

“Bitcoin Hayatınızı Daha Da İyi Yapabilir!”

Son olarak Bitcoin ve menkul kıymet karşılaştırması yapan Michael Saylor Bitcoin’in insanların hayatını daha iyi yapabileceğini dile getirdi.

“Bitcoin merkeziyetsiz yapıda ancak menkul kıymetler merkezi bir yapıya sahip. Örnek verecek olursak 100 trilyon dolarınız var. Bu paranız ile Bitcoin mi alırdınız yoksa twitter hissesi mi alırdınız.

Cevap tabi ki Bitcoin. Çünkü twitterın bir CEO’su ve bir yönetim kurulu var. Yarın tek hamle ile paranızın yarısını sizden alabilirler.”

Geçtiğimiz gün yatırımcılara yazdığı mektupta Bitcoin almaya ve BTC’ye odaklanmaya devam edeceklerini söyleyen Michael Saylor, MicroStrategy’nin Bitcoin stratejisini şirketin müşteri tabanını daha da büyütmesini kolaylaştırdığını belirtti.

“MicroStrategy halka açık en büyük kurumsal Bitcoin sahibi olmaya devam ediyor. Şirketin halihazırda 129.218 Bitcoin’i bulunuyor.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
AnoBitnim

Şimdi merkeziyetsiz, bitcoini biriktirince patron benim… İstediğim zaman İndiririm- Kaldırırım..


Başa dön tuşu