binance_banner
coinexbanner
binance_bannerbinance_banner
coinexbanner
Kripto HaberleriBitcoinBitcoin Borsası Binance'e Bu İki Ülkeden Kötü Haber!

Bitcoin Borsası Binance’e Bu İki Ülkeden Kötü Haber!

Binance'in ABD hükümetiyle yaptığı 4,3 milyar dolarlık anlaşma ve eski CEO CZ'nin üzerine atılı suçlamaları kabul ederek CEO'luk görevinden istifa etmesi borsanın diğer ülkelerdeki varlığını da olumsuz etkiliyor.

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Dünyanın en büyük kripto para borsası Binance’in ABD hükümetiyle yaptığı 4,3 milyar dolarlık anlaşma ve eski CEO CZ‘nin üzerine atılı suçlamaları kabul ederek CEO’luk görevinden istifa etmesi diğer ülkelerde de etkili oluyor.

İlk olarak haber Tayland’dan geldi. Bilindiği üzere Binance Taylandlı milyarder Sarath Ratanavadi‘nin şirketi Gulf Energy ile Tayland’da ortak olarak bir bir kripto borsası kurma girişimleri bulunuyordu.

Ancak Bloomberg’in haberine göre Binance’in ülkedeki kripto para borsası kurma girişimi düzenleyici zorluklarla karşı karşıya olabilir.

Zira Bloomberg’e konuşan Tayland’lı milyarder Sarath, Binance’in ABD ile yaptığı anlaşmaya rağmen Binance’e oldukça güvendiğini söyledi.

“Binance son derece hızlı büyüdü ve bu yolda bazı düzenleyici zorluklarla karşılaştı.

Bu yaşananlara rağmen Binance’in güvenilirliğine çok daha fazla güveniyoruz. Çünkü bu fırtına Binance’i çok daha güçlü kılmalı. Zira biz pazar lideri konumu nedeniyle Binance’i seçtik.

Bunların yanında Tayland Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu kripto paralar konusunda çok katı bir tavır sergiliyor. Bu noktada yaşananlardan sonra ortak girişimimiz olan borsaya onay vermeden önce Binance hakkında da dahil olmak üzere pek çok soru sordu.”

İkinci olarak Binance için bir olumsuz haber de Filipinler’den geldi.

Filipinler SEC Binance’in ülkede sosyal medyada aktif olarak tanıtım faaliyetleri yürüttüğünü belirtti. Bu noktada Filipinler SEC, halkı kayıtsız yatırım ürünlerinden korumak amacıyla Binance’e Filipinler’de erişimi engellemek için harekete geçmeye hazırlanıyor.

Filipinler SEC , Binance’in halka menkul kıymet satma veya sağlama hakkı olmadığını da ifade etti.

Filipinler SEC ayrıca Filipinli yatırımcılara pozisyonlarını kapatmalarını ve yatırımlarını geri çekmelerini tavsiye etti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail