BitcoinBorsaHaberler

Bitcoin Borsası Bittrex Hacklendi mi?

Aynı gün içinde iki dev aktarım olması hack ihtimallerini güçlendiriyor.

Bittrex’e ikinci bir dev transfer daha yapılması hack saldırısı ihtimalini güçlendiriyor. Gün içinde 313 milyon dolarlık bir transfer yapıldığı haberi güncelliğini kaybetmeden yeni bir transfer daha olması kafaları karıştırdı.

İlgili Haber
313 Milyon Amerikan Doları Değerindeki 43,564 BTC'nin Şüpheli Aktarımı Tepki Çekti!

Bir dış cüzdandan Bittrex’e yapılan aktarım tam 415 milyon dolar değerinde. 57.577 BTC’ye karşılık gelen bu yeni aktarımın toplam işlem ücreti ise sadece 5 dolar.

Balina trasferlerinin sıkı takipçisi Whale Alert, yeni Tweet’lerle piyasaları şaşırtmaya ve tedirgin etmeye devam ediyor. Aynı gün içinde yapılan bu dev aktarımlar için kimileri balina transferi yorumu yaparken kimileri olası bir hack olayından endişeleniyor.

Söz konusu 2. dev aktarımın kullanıcısı hala aktif ve bu işlem öncesinde yakın tarihli 54 işlemi daha bulunuyor. Uzmanlar aktarımın yapıldığı adresin Bittrex’e ait olduğunu tahmin ediyorlar. İşlemi ilginç kılan bir diğer detay ise söz konusu transferin her biri farklı BTC sayısına sahip 19 Bitcoin adresinden oluşuyor olması.

Bittrex Hacklandi Mi?

Eğer korkulan olursa BTC ciddi şekilde zarar görebilir. Her ne kadar işlem adresi Bittrex olarak bilinse de durum hala netlik kazanmış değil.

Bir Ayrıntı Daha

Başlangıçta yapılan açıklamaya göre aktarım adresi “bilinmeyen bir cüzdan” olarak duyuruldu hemen sonrasında ise bir düzeltme geldi. Bu şüpheli durum da Bittrex’in gerçekten de hacklendiği söylentilerini kuvvetlendiriyor.

Bakalım ilerleyen günlerde piyasalar yeni dev aktarımlarla meşgul olacak mı?

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu