BitcoinHaberler

Türkiye kripto para sektöründe lider ülke olabilir

Doların karşısında birkaç yıldır erimeye devam eden Türk Lirası ve geçtiğimiz hafta da dolar karşısındaki en düşük seviyelerden birini gördü.

Doların karşısında birkaç yıldır erimeye devam eden Türk Lirası ve geçtiğimiz hafta da dolar karşısındaki en düşük seviyelerden birini gördü. Buna karşın kripto para Bitcoin ise İstanbul’da çok daha fazla işlem görmeye başladı. Okex adlı sanal para borsasının müdürü olan Andy Cheung’un vermiş olduğu röportaj da bunu kanıtlar nitelikte. Coindesk’te yayınlanan röportajda 26 Mart tarihi ile Türkiye’de hizmetlere başlandığından bu yana kullanıcı sayısının 30 bini geçtiği belirtiliyor. Başka verilere bakıldığında da Türkiye’nin artık Bitcoin piyasasında liderliğe doğru ilerlediği görülüyor. Andy Cheung açıklamalarında Türkiye’nin Orta Doğu ve Avrupa’ya bakıldığında bu ülkeler arasında kripto para işlemlerinin en yüksek oranda yapıldığı ülke konumunda olduğunu söyledi. Ayrıca Cheung’a göre Türkiye dünyadaki en fazla umut veren ve sağlamlık yönünden de en iyi ülkelerden biri.

Enflasyon ve Bitcoin

Bitcoin’in Türkiye CEO’su olan Özgür Güneri de enflasyonun Bitcoin’e karşılık talebi oldukça artırdığını söyledi. Ing Bank tarafından yapılan ankete göre de Avrupa ülkelerindeki en fazla Bitcoin Türkiye’de bulunuyor. Doların, Türk Lirası karşısında %20 değer kazandığı 2018 Ağustos’uda bile Bitcoin’in işlem hacminin %100 arttığı görülüyor. Gazeteci Alp Işık’a göre de Türk Lirasının dalgalandığı bu dönemde Bitcoin’e yapılan yatırımlar oldukça artacak. Hem Alp Işık hem de Özgür Güneri’nin bu açıklamalarına bakıldığında kripto para hacminin Türkiye’de daha da artması ve ülkenin küresel anlamda söz sahibi olması bekleniyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu