BitcoinHaberler

Bitcoin Borsasında Türkiye’nin Yeri

2010’lu yıllarda teknolojik bir hobi olarak ortaya çıkan Bitcoin, şimdilerde oldukça büyük miktarlı bir endüstri oluşturdu.

2010’lu yıllarda teknolojik bir hobi olarak ortaya çıkan Bitcoin, şimdilerde oldukça büyük miktarlı bir endüstri oluşturdu. Kişiler Bitcoin hakkında çoğu şeyi merak ederken, DataLight bu konuda bir analiz yayınladı. Dünya genelinde kripto para yatırımcılarının nerelerde yoğunlaştığını gösteren bu görsel sunumda coğrafi alanlardaki dağılım görülüyor. Net olarak anlaşılan grafikte, web sitelerinden alınan verilere göre hangi ülkelerin kripto para borsalarını daha çok tıkladığı görülüyor.

Bitcoin’de En Aktif Devlet ABD

Grafik incelemesine göre, ABD kripto ve Bitcoin alım satımında ilk sırada yer alıyor. ABD’nin aylık 22 milyon seviyesinde kripto para ticareti yaptığı ve bu konuda en faal ülke olduğu görülüyor. Güney Kore ve Japonya ikinci ve üçüncü sırada yer alıyor. Bu iki ülke dijital para birimleri ve kripto ekosistemi ile erken dönemde tanıştığı için, kripto para ticaretini daha da güçlendirmeleri şaşırtıcı bir gelişme oluşturmuyor. İngiltere ise kripto para ticareti borsalarını ziyaret ediyor. Araştırmada Hindistan ile ilgili ilginç bir durum ortaya çıkıyor. Ülkede Kripto para konularının yasak olmasına rağmen listede Hindistan’ın 11. sırada olduğu görülüyor.

Kripto Paradan Çok Kazananlar

Bazı ülkeler kripto paradan çok fazla kazanç sağlıyor. Ukrayna, Türkiye ve Meksika’nın durumu da son derece şaşırtıcı. Özellikle Türkiye siyasi durumu ve ekonomik koşulları nedeniyle Türk Lirası % 10 civarında değer kaybediyor ancak Bitcoin borsasında belirgin bir artış bulunuyor. Türkiye’de kripto para borsalarını ziyaret sayısı 2milyon 414bin 148 olurken listede dokuzuncu sırada yer alıyor.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu