Bitcoin

Bitcoin (BTC) 10.000 Doların Altına Geriledi

Bitcoin sert bir hareketle 9.350 dolar seviyesine kadar geriledi.

Bitcoin’de dakikalar önce yaşanan sert hareket yatırımcıları korkuttu. Bazı borsalarda 9.350 dolar seviyesine kadar anlık bir gerileme yaşayan BTC, an itibarı ile 9.500 dolar desteğinde tutunmaya çalışıyor.

Satış baskısının giderek arttığı görülen BTC’deki destek seviyeleri sırasıyla 9500 ve 9200, 8800 dolar olarak görülürken yatırımcılara bu dönemde panik ile alım ve satım yapmamaları öneriliyor.

Daha önceki analizimizde de belirttiğimiz gibi 10.400 dolar direnci bu dönemde önemli görülürken bu direncin kırılamaması durumunda bir düşüş olabileceğini ve halving fiyatlanmasının 9200 doların altına düşülmesinden sonra bitebileceğini ifade etmiştik.

Bu düşüş hareketi ile son günlerde bir kez daha 10 bin dolar altına gerilemiş olan Bitcoin, halving dönemi yaklaştıkça daha da riskli bir piyasa haline gelmeye başlıyor. Öyle ki uzmanlar halving anında ve biraz öncesinde kar satışları sebebiyle ciddi düşüşler görülebileceğini ifade ediyorlar.

Günlük olarak 10.000 doların altında fiyat kapaması BTC için olumsuz görülürken bu aşamada planlı ve stop-loss emirlerini kullanarak yatırım yapılması yatırımcılara önemle tavsiye ediliyor.

Anlık değişen Bitcoin fiyatına sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu