AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 100 Bin Doları Görecek Diyen Ünlü Stratejist, Kısa Ve Uzun Vadeli Hedefleri İçin Tarih Verdi!

Birçok analistin aksine yüksek oranlı fiyat tahminiyle gündeme gelen Mike McGlone, BTC'nin altından iyi bir yatırım aracı olduğunu düşünüyor.

Lider kripto para biriminin döngüsel gidişatını değerlendiren tanınmış Bloomberg stratejisti Mike McGlone, Bitcoin’in 20.000 dolara düşmektense 60.000 dolara yükselme ihtimalinin daha yüksek olduğuna inanıyor.

Şu sıralar 34 bin dolar seviyesini zorlayan BTC, ünlü stratejiste göre altından daha iyi performans gösteriyor. Bu yönüyle altına göre daha iyi bir yatırım fırsatı olduğuna inandığı Bitcoin’in pandemiye rağmen ilerleyişini sürdürdüğünü belirtti.

İçinde bulunduğumuz yıl her ne kadar ekonomik açıdan kalkınma yılı olsa da bu ilerleyiş aslında küçük adımlarla gerçekleşiyor. Bu da global piyasalarda tedirginliklere yol açıyor diyen McGlone, bu zamana kadar birçok analistin öngörüde bulunduğu bir fiyat tahminini yineleyerek BTC’nin 100.000 doları görebileceğini ama bunun için 2025 yılının beklemek gerektiğini ifade etti. Ancak ünlü isim, kısa vadeli hedef olarak 60 bin dolar beklentisini sürdürüyor.

Öte yandan Çin’in açık kaynaklı yazılımlar olan kripto varlıklarını reddetmesinin ABD doları ve Bitcoin için değer artışı anlamına geldiğini ifade etti.

Ancak stratejistin aksine Bitcoin’in 30 bin doların çok altına ineceğini düşünen analistler de var. 25 bin dolarlık fiyat tahmininde ısrarcı olan Nikolaos Panigirtzoglou ve Bitcoin’deki ayı görünümünün bitmediğini düşünen Guggenheim CIO’su Scott Minerd -15 bin dolarlık düşük fiyat tahminini sürdürüyor- gibi isimler Mike McGlone’ın tersi bir grafik çiziyorlar.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu