AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 13.000 Doları Geçti – Sıradaki Önemli Seviyeler Neler?

Bitcoin fiyatı 13.000 doları geride bıraktı. Sıradaki seviyeler neler?

Bitcoin fiyatı Paypal’ın 2021 yılının başında kripto paraları destekleyeceği haberinden sonra yukarı yönlü bir ivme yakaladı. Yakaladığı ivmeyle son 15 ayın en yüksek seviyesini gören BTC, 13.000 dolar seviyesini de geride bırakmış durumda.

Yayın saatine göre 13.150 dolar seviyelerinde işlem gören BTC fiyatı 2019’un Haziran ayında test ettiği ve geçemediği seviyeleri an itibarı ile kırmayı deniyor. Grafikte de görüldüğü gibi önemli bir direnç seviyesini test eden BTC, eğer bu seviyeyi de geçerse 15.000 dolar seviyelerine kadar hızlı bir ivmelenme yaşayabilir.

Bitcoin (BTC) 3 Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

Son yükselişlerden sonra genel kripto para piyasa hacmi 395 milyar dolara ulaşırken tüm yönün BTC’ye dönmesiyle beraber Bitcoin hakimiyeti de yüzde 62’nin üzerine çıkmış durumda. Özellikle hacimsiz altcoinler henüz BTC’deki bu sert yükselişe tepki veremezken, Bitcoin’in bu seviyelerde yatay hareket etmesiyle altcoinlere de ciddi para akışları olacağı tahmin ediliyor.

Özellikle yeni yatırım yapacak yatırımcıların şu aşamada FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) etkisine kapılmadan güvenli alanları beklemesi en doğrusu olacaktır. Zira sert yükselişler beraberinde kar satışları sebebiyle sert düzeltme hareketleri getirebilir.

Özel haberler, analizler, her türlü soru ve tartışma için Telegram grubumuzu ve Twitter hesabımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İlgili Yazılar

Başa dön tuşu