Bitcoin

Bitcoin (BTC), 17 Mart Tarihinde Yaşananlar İle “İpten Döndü”: İşte Uzman Görüşleri

Bitcoin fiyatı, FED'in faiz kararı ile yeniden yükselişe geçti ve trend tersine dönmedi.

Bitcoin (BTC), 61.500 dolardan 54.000 dolara uzanan yolculuğunun sonuçta oldukça olumsuz bir sinyal verdi. Ölüm kesişimi olarak bilinen bu sinyal, daha önce BTC fiyatının %40’a yakın düşüş yaşamasına yol açması ile tanınıyor. BTC fiyatının kısa süre önce tüm zamanların rekorunu kırmasından sonra gelinen bu nokta birçok yatırımcıda panik oluştursa da ABD Federal Rezerv yine kurtarıcı adımı attı.

Bitcoin İçin Ölüm Kesişimi Gerçekleşmedi

Federal Rezerv tarafından 17 Mart tarihinde açıklanan faiz politikasının sabit tutulması, BTC için olumsuz gidişatı sonlandırdı. FED, faizlerin özellikle 2023 yılına kadar sıfır çizgisine yakın tutulacağını vurgulayarak beklentileri boşa çıkardı. Birçok yatırımcı ve uzman faizlerin 2022 yılında veya Aralık 2021 itibarıyla hafif çaplı arttırılmasını bekliyordu.

İlgili Haber
Powell Konuştu Bitcoin (BTC) Yeniden 58.000$'a Yükseldi! "Alıcılar İçin Yeşil Işık Yandı"

Bitcoin ise faizlerin düşük olmasından faydalanarak yeniden yükselişe geçti. Bir anda 55.000 dolardan 57.000 dolara sıçrayan lider kripto para birimi, basın saati itibarıyla ise 58.000 dolar bandından işlem görmekte. Aslında FED Başkanı Jerome Powell’ın konuşmasında çok daha dikkat çekici noktalar bulunuyor. Powell, ekonomiyi desteklemek için ellerinden gelen her şeyi yapacaklarını belirterek daha fazla enflasyon artışı sinyali verdi.

Buna ek olarak Powell’ın 2023 yılına kadar ciddi bir faiz artışı olmayacağını belirtmesi de birçok yatırımcıya göre Bitcoin ve altın gibi varlıklar için iyi bir sinyal olarak görülüyor. BTC fiyatının kısa sürede 59.000 dolara ulaşması ve ölüm kesişimi dönüşünden kurtulması da bunun en büyük işareti.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu