BitcoinHaberler

Powell Konuştu Bitcoin (BTC) Yeniden 58.000$’a Yükseldi! “Alıcılar İçin Yeşil Işık Yandı”

Bitcoin yeniden yükselişe geçti

Hafta sonu yazımızda piyasaların FED toplantısına odaklandığını ve alınacak kararlara göre Bitcoin’in ve hisse senedi piyasalarının yönünün belirginleşeceğini yazmıştık.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Gözler Bu Hafta Yapılacak Fed Toplantısına Çevrildi!

Bugün yapılan FED toplantısı sonrası beklentilere paralel kararlar çıktı. Fed uzun bir süre faiz artırmayacağını ifade etti. Toplantı sonrası konuşma yapan Fed Başkanı Powell da enflasyon beklentilerinin %2 seviyelerinde olduğunu ve bu aşamada piyasaya müdahale etmeyi düşünmediklerini belirtti. Powell, Ekonomik toparlanma ile enflasyonun kendiliğinden düşmesini bekleyeceklerini ifade etti.

Powell’ın enflasyon karşısında faiz artırmayacaklarını açıklamasının ardından dolar değer kaybetmeye başladı.
Fed toplantısı öncesi minör trendde düşüş yönlü hareket eden Bitcoin’de enflasyon beklentileri ile birlikte yeniden 58.000$ seviyelerinin üzerine çıkmayı başardı.

Bitcoin’in yanı sıra hisse senedi piyasalarında ve altında da yükseliş gözlendi.

Lex Moskovski, Bitcoin yükselirken vadeli işlem piyasalarındaki fonlamanın sabit kaldığını belirterek yükselişin spot alıcılardan kaynaklandığını söyledi. Spot alıcılar Fed’den gelecek yeşil ışığı beklemişe benziyor.

İlgili Haber
Son Dakika! FED Toplantısı Sona Erdi! Faiz Değişmedi, Bitcoin "Zıpladı"

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu