AnalizBitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 32.000 Doları Gördü: İşte Analiste Göre Korunması Gereken Seviye!

Bitcoin fiyatı son gelişme ile birlikte 32.000 doların üstüne çıktı. Peki yükselişin nedeni ve destek noktası ne?

Kripto para ve Bitcoin piyasasında yaşanan kısmi yükseliş ile birlikte kripto boğaları rahat bir nefes almışa benziyor.

Kripto paraların ABD’deki teknoloji hisseleri ile beraber ralli yaşayamadığı bir haftadan sonra gelen yükseliş dikkat çekti.

Yükseliş Asya ve Avrupa Piyasalarından Köken Aldı

Son 24 saatte %7’den fazla yükselen BTC, Asya ve Avrupa hisse senedi piyasalarının yükselmesiyle birlikte 32.000 dolar barajını aştı. ABD piyasaları, ülkedeki Memorial Day tatili nedeniyle Pazartesi günü kapalıydı.

Dijital varlık şirketi GlobalBlock’un analisti Marcus Sotiriou yayınladığı bir notta son gelişmeleri şöyle değerlendirdi:

“Bitcoin 30.000 doların üzerine çıktı, ancak yukarı yönde devam edeceğini göstermek için bir düşüş durumunda 29.300 dolar seviyesini koruması gerekiyor.

FED başkanı Jerome Powell’ın yumuşak bir ekonomik iniş gerçekleştirme planları konusunda piyasaya netlik kazandıran konuşmasının ardından ABD borsası geçen hafta çoktan yükselişe geçmesine rağmen kripto para piyasasında rahatlama çok gecikti.”

Yaşanan mini rallide Ethereum fiyatı %8 değer kazanarak 2000 dolara kadar sıçradı.

Bununla birlikte Ethereum alternatiflerinden Cardano fiyatı ise piyasanın en çok yükseliş yaşayanlarından bir oldu ve yaklaşık %14 değerlenerek 0.55 dolara tırmandı.

Çin’de Karantinaların Kaldırılması Bitcoin’i Rahatlattı

Pazartesi günü kripto para birimlerinde yaşanan ralli, büyük Çin şehirlerinin aylarca süren sıkı karantinaların ardından koronavirüs kısıtlamalarını hafifletmeye başladığına dair haberlerin ardından Asya hisse senetlerinde yaşanan yükselişin etkisiyle gerçekleşti.

Tüccarlar, ekonominin yeniden açılmasının tüketici harcamalarında bir artışa yol açabileceği, bunun da önümüzdeki haftalarda şirket gelirlerini artırabileceği ve bölgedeki hisse senetleri için bir taban oluşturabileceği yönünde görüş ortaya koydu.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu