coinexbanner
coinexbanner
Kripto HaberleriAnalizBitcoin (BTC) 41.000 Doları Geçti! İşte Son Veriler ve En Önemli Seviye

Bitcoin (BTC) 41.000 Doları Geçti! İşte Son Veriler ve En Önemli Seviye

Takip et Bitcoin Sistemi Google News Button

Son aylarda yükseliş eğilimini sürdüren Bitcoin, Aralık ayına da hızlı bir giriş yaptı.

Nisan 2022’den beri en yüksek seviye olan 41.500 dolar seviyesine ulaşan BTC, son 24 saatte %5’lik bir yükseliş yaşadı.

Altcoinler de BTC’nin yükselişini takip etti. En büyük altcoin olan Ethereum 2250 dolara yükselirken, diğer büyük altcoinlerin de ortalama %3’lük bir yükseliş yaşadığı görülüyor.

Grafiğe bakıldığı zaman BTC’nin yükseliş trendinin üst kısmını kırdığı görülüyor. Özellikle 40.000 dolar üzerinde kalıcılık sağlanırsa hem ilerleyen günlerde daha yüksek seviyeler görülebilir hem de BTC’ye göre nispeten düşük kalan altcoinlere daha yüksek para girişleri olabilir.

Mevcut durumda en önemli direncin geçmiş dönemlere bakıldığı zaman 42.500 dolar seviyelerinde olduğu görülüyor. Zira bu seviye daha önceleri kuvvetli destek ve direnç görevi görmüştü.

Öte yandan son 24 saatte 144 milyon dolarlık short pozisyonun tasfiye olduğu görülüyor. BTC’nin bu seviyelerde tutunup tutunmaması ilerleyen dönemdeki hareketleri için belirleyici olacak.

Piyasadaki korku ve açgözlülük endeksine bakıldığında ise 74 puanla “Açgözlülük” konumunda olduğu görülüyor.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
Buradaki Yorumlardan Bildirim Al
Bildir
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Haftanın Popüler Yazıları

Popüler Blog Yazıları

Market Value

Detail