AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 46.000 Doları Gördü: Sırada Ne Var?

Bitcoin'de yükseliş devam ediyor. Peki sıradaki hedef ne? BTC Analizi

Son günlerde güzel bir ivmelenme yaşayan BTC, tekrar tüm yatırımcıların ilgisini çekmeyi başardı. Özellikle piyasadaki korku ve açgözlülük endeksine baktığımız zaman BTC’nin 65.000 dolar ile rekor kırdığı nisan ayından beri ilk defa 74 seviyelerine geldiğini görüyoruz. Bu da yatırımcıların risk iştahının arttığını ve BTC’de FOMO’nun (fırsatı kaybetme korkusu) başladığını gösteriyor.

İlk denemesinde önemli direnç seviyesi olan 41.000 – 42.000 dolar aralığını geçemese de ikinci denemesinde bu seviyeyi kıran BTC, bir sonraki önemli direnç olan 46.500 dolarlara kadar yükselmeyi başardı. An itibarı ile buradan ret yiyen fiyat, 45.500 seviyelerine kadar geriledi.

Şu aşamada özellikle 50.000 dolar öncesi en önemli direnç seviyesinin 46.500 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Özellikle bu seviye üzerinde olacak 4 saatlik kapanışlarda -bu seviyenin altı stoplanmak kaydıyla- alış yapılabilir ve 50.000 dolar hedeflenebilir.

Senaryonun düşüş yönlü olması durumunda ise 42.000 dolar desteğinin önemi ortaya çıkıyor. Bu bağlamda bu desteğin kaybedilmesi fiyatı 38.000 dolar seviyelerine kadar düşürülebilir.

Temel Analiz Ne Diyor?

Temel analiz kısmına baktığımız zaman; haber akışlarının da son haftalarda olumlu olduğu ve bu sebeple yatırımcıların piyasaya daha ılımlı baktığı görülüyor. (bitcoinsistemi.com/kripto-para-temel-analiz-verileri)

Öte yandan borsalardaki Bitcoin miktarının da özellikle son zamanlarda iyice azaldığı ve büyük yatırımcıların BTC’leri soğuk cüzdanlara çektiği görülüyor. Fiyatın genellikle arz miktarı ile ters korelasyon içerisinde olduğu bilindiği için bu verinin yatırımcılar için çok önemli olduğu vurgulanıyor.

Mavi: Borsalardaki BTC Miktarı / Siyah: BTC Fiyatı

Bitcoin’in tüm bu verilere bakıldığı zaman önümüzdeki günlerde 50.000 dolarlık seviyelerine yükselebileceği tahmin ediliyor. Ancak yatırımcıların dikkatli olması gerektiğini ifade eden uzmanlar, muhakkak stop limit emir tipinin kullanılmasını öneriyor. Zira BTC’de daha önceki boğa sezonlarının bitiminde görülen haftalık MA20 testi henüz geçer not almış değil.

İlgili Haber
Bütün Döngülerde Yaşandı! Bitcoin'de Ayı Piyasası Onaylanacak Mı?

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Mustafa

Yusuf Hocam sesinizle okuyorum valla


Başa dön tuşu