BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) 50 Bin Doları Görmek İçin Hangi Direnci Kırmalı?

Yeniden yükselişe geçen BTC için boğa çanları çalıyor!

An itibarı ile 43.500 doların üzerinde alıcı bulan Bitcoin yeniden yükseliş trendine girmiş görünüyor.

40.000 dolarlık önemli direnç seviyesini aşmasının ardından 2 ayın en yüksek değeri olan 43.901 doları kaydetmeyi başaran Bitcoin, uzun zamandır süregelen direncini önemli bir zincir desteğine dönüştürmeyi başarmış durumda.

Şimdiki Hedef 45 Bin Dolar!

Anlık olarak %7’lik bir yükselişle yoluna devam eden BTC, çok yakında 50.000 dolarlık direnç seviyesini test etmek için güzel bir konumda seyrediyor.

En önemli direncin 45.000 – 46.000 dolar aralığında olduğu ifade eden uzmanlar bu direncin kırılmasıyla 50.000 dolar önünde sert bir engel kalmayacağını belirtiyor.

Aşağı yukarı 3 aydan beri devam eden ayı uykusundan uyanmaya başlayan lider kripto para birimi art arda yeşil mum kaydetmiş bulunuyor.

Luke Martin gibi isimler de BTC’nin iyi bir performans gösterdiğini açıkça dile getiriyor:

“Bitcoin ikinci kez sert bir düşüşten sonra tekrar çıkıyor.”

Yaşadığı düzeltmelerle 30 bin dolarlık seviyenin altına inerek yatırımcısını telaşlandıran BTC, aslında bu inişli çıkışlı grafiğiyle birçok analist tarafından boğa sezonunun habercisi olarak görülüyor.

Birçoklarına göre son yükselişler 50 bin dolarlık yeni seviyenin kilidini açacak bir anahtar görevi görüyor.

Öte yandan BTC yükselişi devam ederken borsalarda tutulan Bitcoin arzı miktarında sürekli bir düşüş görülüyor.

Söz konusu arzın önemli bir kısmı geçtiğimiz hafta içerisinde yeniden taşındı. Bu durum yatırımcıların fiyat artışı beklentisiyle elindeki BTC’leri tutması sonucu boğa sinyali olarak kabul ediliyor.

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim

Dooge yerinde saymayı bırak yukarı roketler artık musk nerdesin


Başa dön tuşu