AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) 60.000 Dolar Mücadelesi Verirken Dikkat Edilmesi Gereken Seviyeler Neler?

Bitcoin (BTC) teknik analiz ve tahmin…

Kripto para piyasasının lideri Bitcoin’de ha geldi ha gelecek diye beklenen 60.000 dolar seviyesi, hafta sonuyla birlikte geçildi. Ancak hafta sonunun bitmesine saatler kala BTC, bu seviye için mücadele ediyor.

Coinmarketcap verilerine göre 1.123 trilyon dolar piyasa değeriyle ve %62 oranla piyasaya hükmeden BTC, yayın saati itibariyle 60.150 dolar üzerinden alıcı buluyor. Temel anlamda bu hafta FED toplantısıyla karşı karşıya olan Bitcoin, hafta içinde oluşturacağı hareketlerle piyasayı sallayacağa benziyor.

İlgili Haber
Bitcoin'de (BTC) Gözler Bu Hafta Yapılacak Fed Toplantısına Çevrildi!

Teknik anlamda BTC grafiğinde 2 saatlik zaman dilimini değerlendirdiğimizde önümüze üç paralel trend çizgisi çıkıyor. Bu trend çizgilerinden yeşil olan en alt destek olurken orta ve üst çizgiler de sarı ve kırmızı olarak nitelendiriliyor.

Dikkat edildiğinde oldukça iyi şekilde işleyen bu trend çizgilerinden kırmızı olanı yukarı yönlü kıran BTC, buraya yeniden gerilemiş olduğu ve buradan kurtulmaya çalıştığı görülüyor.

Bitcoin (BTC) 2 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Kısaca 61.800 dolar civarından satış baskısıyla karşılaşan BTC, psikolojik bir seviye olan 60.000 dolar ile savaşıyor.

Bugünün pazar günü olması nedeniyle gün kapanışı fazlasıyla önem kazanıyor. Bu bağlamda 60.000 dolar üzerinde yapılacak olan kapanış, önümüzdeki günlerde 61.800 doların kırılmasını ve fiyatın ilk etapta 64.500 dolara yükselmesini sağlayabilir.

Bu aralar kararsız bir tutum sergileyen ve tepeden mal almak istemeyen yatırımcıların bu seviyelerde alım yapmaları halinde 58.000 doların altını stop olarak belirlemesi uygun bir karar olabilir.

Kripto paraların liderinde olası bir büyük düzeltme olması halinde, fiyatın geride bıraktığı 20 günlük hareketli ortalama olan 51.400 dolar seviyelerine kadar yaklaşık %15’lik gerileme yaşanabilir. 58.000 dolar altında stop olan yatırımcılar bu gerileme sırasında parçalı olarak alım yapabilir.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınızı bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu