Bitcoin

Bitcoin (BTC), ABD’nin Texas Eyaletinde Meşru Para Birimi Olabilir!

Texas'ın yeni vali adayı, seçilmesi durumunda lider kripto para birimi Bitcoin'i meşru para birimi yapacak.

Bitcoin (BTC), 2021’de yaşadığı fiyat yükselişinin yanısıra artık resmen bir ülkede meşru para birimi olarak ilan edilmesi ile gündeme damga vurdu.

El Salvador‘un BTC‘yi resmi para birimi ilan etmesi büyük bir etki yaşattı ve bu hem eleştiri hem de takdir topladı. Şimdi ise benzer bir adım ABD’nin en büyük ikinci eyaletinden gelecek gibi gözüküyor.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC), El Salvador Başkanını Azledilmesine Yol Açabilir mi? Roubini'den Sert Eleştiri!

Texas, Bitcoin’i Meşru Para Olarak Kabul Edebilir

ABD’nin en geniş ve kalabalık ikinci eyaleti konumundaki Texas, yeni vali adayı ile kripto para dünyasına çok hızlı bir giriş yapabilir. Texas vali adayı Don Huffines, konu hakkında yaptığı açıklamada seçilmesi durumunda en azından Texas içerisinde Bitcoin’i meşru para birimi yapacağını vurguladı.

Kripto para sektörünün inanılmaz bir hızla büyüdüğünü ve geleceğin bir parçası olmanın gerekli olduğunu vurgulayan vali adayı, ciddi bir kitleye de sahip.

Huffines’in BTC’yi meşru para birimi ilan etmesi durumunda bunun merkezi yönetim tarafından nasıl karşılanacağı bilinmese bile BTC’nin böyle konular için anılması bile büyük bir gelişme.

Texas’ın mevcut valisi Greg Abbott ise Bitcoin madencilerine seslenerek onları kendi eyaletine davet etti.

Abbott, Bitcoin madencilerinin Texas’ın büyümesine katkı sağlayacağını vurgulayarak artan talebe göre düzenleme yapmak için de elektrik şebekelerini değiştirme vaadinde bulundu. Şu an için Texas içerisindeki durumun tam olarak kripto para dostu bir hal aldığı söylenebilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu