Bitcoin

Bitcoin (BTC), El Salvador Başkanını Azledilmesine Yol Açabilir mi? Roubini’den Sert Eleştiri!

Dünyaca ünlü ekonomist Nouriel Roubini, El Salvador başkanının Bitcoin yatırımından dolayı azledilmesini istiyor.

Dünyanın en ünlü ekonomistlerinden birisi olan Nouriel Roubini, lider kripto para birimi Bitcoin’e (BTC) en uzak isimlerden birisi oldu.

Roubini, şimdi ise Bitcoin alımı için ülkesindeki vatandaşların vergisini kullanan El Salvador Başkanı Nayib Bukele’nin cezalandırılmasını istiyor.

İlgili Haber
Nouriel Roubini Kripto Para Borsalarını Hedef Aldı!

Bukele, BTC Yatırımından Dolayı Cezalandırılmalı

Finansal hizmet devi Moody’s bu haftanın başında yaptığı açıklamada El Salvador’un dış kredi oranını düşürmüştü. Moody’s’in bunu yapma sebebi ise ülkenin Bitcoin yatırımı yapması ve BTC yatırımını her düşüşte daha da arttırması olarak biliniyor.

El Salvador aslında bu sebeple Uluslararası Para Fonundan (IMF) alacağı 1,3 milyar dolarlık krediyi de unutmak zorunda kalmış olabilir. Moody’s analisti Jaime Reusche konu hakkında yaptığı açıklamada El Salvador’un Bitcoin yatırımında ısrarcı olması durumunda finansal istikrarının daha da kötüleşeceğini aktardı.

El Salvador, buna karşın 800 milyon dolarlık borç tahvili piyasaya sürdü ve bu tahvilin getirisi bu ay yaşanan fiyat hareketinden dolayı %34 seviyesini gördü. Bu da aslında devlete büyük zarar vermekte.

Nouriel Roubini de konu hakkında yaptığı açıklamada El Salvador Başkanını azledilmesini ve vatana ihanet ettiğini aktardı. Roubini, Bukele’nin ülkeyi iflasa sürüklediğini ve bunu bilerek yaptığını ifade etti.

El Salvador başkanı ise yaşanan son Bitcoin düşüşünde bile ek BTC alımı yaparak ne kadar kararlı olduğunu ortaya koydu. BTC ise yaşanan son düşüşe bakıldığında uzun yıllar sürecek bir ayı piyasasına girmiş olabilir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
1 Yorum
En Yeni
En Eski En Çok Oy Alan
Inline Feedbacks
View all comments
Baltazar Kazmarek

“Roubini, Bukele’nin ülkeyi iflasa sürüklediğini ve bunu bilerek yaptığını ifade etti.” Bunu ancak bir El Salvador vatandaşı söyleyebilir. Bu ne şiddet bu celal sayın Rubini?


Başa dön tuşu