BitcoinHaberler

Bitcoin (BTC) Balinaları Kan Kaybediyor! Balina Sayısı 20.000$ Seviyesindekine Kadar Geriledi!

Balina sayısının azalmasının nedenlerine baktık!

Bitcoin rekorunu tazelemek için 57.000$ seviyelerindeki mücadelesini sürdürürken, geçtiğimiz günlerde Bitcoin balina sayısında gözle görülür bir azalış yaşandı.

Balina Sayısı 20.000$ Seviyesindeki Rakamlara Geriledi

Analist Lex Moskovski bir Glassnode verisi paylaşarak Bitcoin balina sayısındaki azalışı gözler önüne serdi. Buna göre; 1000 BTC’den fazla BTC sahibi olan cüzdan sayısı 48.000$ seviyelerinden itibaren sert bir azalış gösterdi.

1000 BTC’den fazla BTC sahibi olan cüzdan sayısı şu sıralar 20.000$ seviyelerindeki sayısına kadar gerilemiş durumda.

Moskovski’ye göre bu düşüşün 3 temel nedeni olabilir. Bunlardan ilki bazı protokollerin gerektirdiği şekilde büyük adreslerin bölünmesi, ikincisi bazı adreslerin 1.000 BTC sayısının altına düşmesi, üçüncü olarak da Bitcoin balinalarının satış yönlü pozisyon alması.

Balina Sayısının Azalması Fiyatı Etkilemedi

Balina sayısındaki azalışa rağmen Bitcoin fiyatının bundan çok etkilenmediğini gözlemliyoruz. Şayet bu düşüşün nedeni balinaların 48.000$ seviyelerinden Bitcoin’lerini satmalarından kaynaklı ise çok güçlü bir alım iştahı olduğunu söyleyebiliriz.

Her büyük satış büyük bir alış ile karşılaştığı için fiyat çok fazla etkilenmeden Bitcoinler el değiştirmiş gibi görünüyor.

Aynı zamanda bu seviyelerden BTC’lerini satan balinalarda hali hazırda daha yüksek seviyeler için bir likidite kaynağı haline gelmiş durumda. Bu balinaların alım pozisyonuna geçmesi ve sayılarının yeniden artmasıyla fiyatın daha yükseklere çıktığını görebiliriz.

Glassnode’un grafiği incelendiğinde 1000 BTC’den fazla BTC sahibi olan cüzdan sayılarının hızlı azalışından sonra cüzdan sayısının yeniden artışıyla birlikte fiyatında arttığını gözlemliyoruz.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu