Bitcoin

Bitcoin (BTC) Beklenen Ekonomik Krizden Nasıl Etkilenecek?

Bitcoin fiyatında volatil hareketlenmeler devam ediyor.

Kripto para birimi piyasasında yaşanan son gelişmeler yatırımcıların dikkatini çekerken, piyasa hacmi 185 milyar dolar seviyelerinde seyrediyor. Amerikan yetkililer ekonomide durgunluk yaşanacak olduğunu, bu durgunluğun ülke ve dünya ekonomisine büyük oranda etkisinin olabileceğini öngörüyorlar.

Dün ABD Başkanı Donald Trump, ekonominin virüsten çok daha fazla kişiyi öldürebileceğini ve virüsten daha tehlikeli olduğunu ifade ederek adeta bu konuya dikkat çekmiş ve aslında bu süreç iyi yönetilmezse ciddi bir ekonomik krizin kapıda olduğunu vurgulamıştı.

ABD’nin bu dönemde sınırsız para basma kararı, aynı zamanda FED yönetiminin trilyonlarca dolarlık parasal desteği gibi faktörler dolar kuruna güç kazanmaya ve borsalara değer kaybettirmeye devam ediyor. Piyasada bollaşan para sebebiyle ilerleyen dönemlerde enflasyon oranlarında rekor seviyeler beklenirken son zamanların en büyük ekonomik krizinin de kapıda olduğu söyleniyor.

Bitcoin Bu Durumdan Nasıl Etkilenecek?

Olası bir ekonomik kriz durumunda tüm piyasaların olduğu gibi Bitcoin ve tüm kripto para piyasasının da bundan etkileneceği son derece aşikar. Peki nasıl?

Bu kriz ortamının en çok altın ve Bitcoin’e yarayacak olduğunu ifade eden uzmanlar, arzı kısıtlı ürünlerin bu dönemde ciddi şekilde rağbet göreceğine değinerek Bitcoin için ciddi yükselişler öngörüyorlar. Tabii BTC’nin üzerinde mayıs ayına kadar “halving olayı baskısı” olduğunu unutmamak ve buna göre dikkatli yatırım yapmak gerekiyor.

Öte yandan bugün Binance CEO’su da bu konu hakkında benzer bir açıklamada bulunmuştu:

İlgili Haber
Binance CEO'su Bitcoin İle İlgili Flaş Açıklamalarda Bulundu!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu