AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Bir Daha Rekor Kırabilir Mi? Eğer Kırarsa Ne Kadara Yükselir?

Bitcoin bir kez daha rekor kıracak mı kıramayacak mı? sorusu gündemi 2 senedir meşgul ederken eğer rekor kırılırsa bir sonraki rekor çok yüksek olabilir.

2019 yılını genel itibarı ile iyi geçiren Bitcoin, 2020 yılına da iyi başladı. Son zamanlarda özellikle dünyadaki her türlü habere altın ve gümüş gibi emtialarla paralel bir şekilde reaksiyon veren BTC, bu özelliğiyle artık dünyaya adapte olmuş ve kabul edilmiş bir varlık olarak kendini gösteriyor.

2017’nin Aralık ayında kırdığı yaklaşık 20 bin dolarlık rekor seviyesinden sonra şüphesiz her zaman BTC’de yeni bir rekorun gerçek olup olmayacağı hakkında sorular soruldu. Daha önce BTC tekrar rekor kırabilir mi? sorusunun cevabını maddeler halinde listelemiştik:

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Yeniden 20.000 Doları Görebilecek Mi? Maddeler Halinde Sıraladık!

Bu yazımızda ise eğer geçmişte kırılan rekor seviyesinin üzerine çıkılırsa yeni rekor seviyesi ne kadar olur sorusunun cevabını tartışacağız.

Bugün için 2020 yılında Bitcoin’in rekor kırıp kıramayacağını söylemek mümkün olmasa da, uzmanlara göre er ya da geç bir gün Bitcoin tekrar rekor seviyelere yükselecek. Geçmiş rekor seviyesindeki piyasa durumuna göz atacak olursak, o dönemde tüm borsa altyapıları çok yetersizdi ve seçenek son derece azdı. Çoğu insan Bitcoin ismi ile ilk kez tanışmıştı ve BTC’ye ulaşmak şu an olduğundan çok daha zordu. Bitcoin insanların çoğuna göre bir şirkete ait olan dolandırıcı bir sistemdi ve bir saadet zinciri projesiydi.

Ancak bugüne bakıldığı zaman eskiye göre borsa altyapılarının kat kat iyileştiğini ve BTC’ye ulaşmanın çok daha kolay olduğunu görüyoruz. Öte yandan Bitcoin’i artık birçok kişi biliyor ve bu sistemin bir saadet zinciri projesi olmadığını anlamış ve daha bilinçli olmuş durumda.

Tüm bunlar ışığında tekrar 20 bin dolar seviyeleri görüldüğü ve yeni rekorlar görülmeye başlandığı zaman tüm zamanların en yüksek seviyesi bazı uzmanlara göre 60 bin dolara kadar çıkabilir.

Her ne kadar şu an bu rakam çok ütopik olsa da piyasanın eskiye göre daha çok tanınması, borsa altyapılarının onlarca kat daha iyi olması, BTC’nin son zamanlarda küresel ekonomi ile paralel hareket edecek kadar benimsenmesi ve kurumsal yatırımcıların ve devletlerin bile bu teknolojiye milyar dolarlar harcaması sebebiyle bir sonraki ciddi yükselişte FOMO etkisini adeta alevlenecek ve Bitcoin çok ciddi rekorlara koşacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir. Geçmişteki senaryolar değerlendirilerek tahmin yürütülmüştür.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu