AnalizBitcoin
Öne Çıkan Haber

İşte Bitcoin’de Boğa Sezonunu Getirecek Önemli Detay!

Bir zamandır düşüş eğiliminde olan Bitcoin, eğer bu koşulu yerine getirirse büyük bir boğa sezonu başlayabilir. İşte detaylar...

Bitcoin son zamanlarda düşüş eğilimini sürdürüyor. Her ne kadar fiyatlar birkaç gündür yükseliş yönünde hareket etse de BTC 9000 doların altında olması ile düşüş trendini devam ettiriyor.

2019 senesini geçtiğimiz yıla göre daha iyi geçiren BTC, sene başında 3000 dolar seviyelerinde olsa da bu seviyelerden sonra 14.000 dolar seviyelerine kadar bir yükseliş yaşamıştı.

Bu ve önceki dönemlerdeki ciddi yükselişleri tetikleyen istatistik bugünlerde tekrar yaşanabilir!

Twitter üzerinden BTC’nin 2 yıllık hareketli ortalama grafiğini paylaşan Philip Swift, geçmiş dönem grafiklerini paylaşarak bu seviyenin üzerine çıkılmasından sonra ciddi artışların olduğuna dikkat çekti.

Bitcoin 2 Yıllık Hareketli Ortalama

BTC‘nin 2 yıllık hareketli ortalaması üzerinden yorumlama yapan ünlü analist, 2012, 2015 ve 2019 yıllarında bu olayın yaşandığını ve fiyatın hareketli ortalama çizgisinin üzerine çıktığına değindi. Fiyatın bu ortalama üzerine çıkmasından sonra ciddi şekilde yükseldiğine dikkat çeken analist, birkaç hafta önce yine bu oranın altına düşüldüğünü belirtti.

Bitcoin 2 Yıllık Hareketli Ortalama (Yakın)

Bitcoin‘in en son bu yılın başlarında yaşadığı bu olay fiyatın 14.000 dolar seviyelerine çıkmasıyla sonuçlandı. Birkaç gün önce bu ortalamanın altına düşen fiyat, eğer önümüzdeki birkaç gün içerisinde bu ortalamanın üzerine çıkmayı başarırsa piyasada ciddi yükselişler görülebilir.

BTC’nin son yükselişlerinden sonra fiyata daha olumlu bakan analiz ve uzmanlar bu ortalamanın önümüzdeki günlerde aşılacağına inanıyor. Eğer bu istatistik durumu gerçekleşirse beklenen boğa sezonu gelebilir.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu