BitcoinHaberler

“Bitcoin (BTC) Boğasında Zengin Olmak İstiyorsanız Bu Hataları Yapmayın!”

Lark Devis'in tavsiyelerini aktardık.

Popüler kripto para analisti ve Youtuber Lark Devis, kripto paralara yatırım yapan yatırımcıların boğa piyasasında sık sık tekrarladıkları hataları sıraladı ve bu konulara dikkat etmeleri hususunda uyardı.

Yaklaşık 250 Bin Youtube abonesi bulunan analist, yatırımcıların kaybetmeyi göze alabileceğinden daha fazla para ile yatırım yapmalarının felaketle sonuçlanabileceğini hatırlattı.

1- Evinizin Kirasını Kriptoya Yatırmayın

Analist yatırımcılara ilk olarak gideceği yer belirli olan bir parayla yatırım yapılmamasını tavsiye ediyor.

“Evinizin kirası için ayırdığınız parayla çılgınlar gibi kaldıraçlı işlem yaparsanız, sonucunda zarar gören siz olacaksınız.”

2- İlk Hedef Sermayeyi Korumak

“Kripto para yatırımcılarının ikinci yaygın hatası, bu oyunda en önemli şeyin sermayeyi korumak olduğunun farkında değiller. Başarılı işlemler yapan birçok yatırımcı arasından gün sonunda gerçekten başarı olanlar risk yönetimini doğru yapanlar olacak.”

3- Riski Yönetin

“Üçüncü hata, riske göre pozisyon büyüklüğünü korumamaktır. Yüksek riskli altcoinler portföyünüzün %1’i ile %3’ünü geçmemeli. Riskli ürünlerde poziyon büyüklüğünü düşük tutmak kaybınızı azaltacaktır.”

4- Araştırın

“Dördüncü hata yatırımcıların kendi araştırmalarını yapmadan yatırım kararı almasıdır. Çoğu yatırımcı rastgele bir coine fomoya (fırsatı kaybetme korkusu) kapılıp giriş yapıyor. Bir coini alırken gerçekte ne olduğunu ne işe yaradığını araştırmanız gerekiyor.”

Bu konuda analiste bir ekleme yapmak gerekirse yatırımcıların genel olarak fomoya kapılıp tepeden aldıkları coinleri sonrada araştırmaya başladıklarını ve haberleri takip ettiklerini bizde gözlemliyoruz. Bunu araştırmayı alış yapmadan önce yapmanız gerektiğini bizde hatırlatıyoruz.

5- Erken Satmayın

“Beşinci hata, yatırımcılar yükselen bir üründen erken çıkıyorlar. Bir ürün yükseldikçe parça parça satış yapmanız hem riskinizi kontrol altında tutmanızı hem de fırsatları kaçırmamanızı sağlar.

6- Kripto paralar dışı ürünlerle sepet yapın

“Altıncı hata, yatırımcılar sadece kripto para yatırımı ile ilgileniyor. Portföyünüzü dağıtmanız gerekli. Kripto market büyük bir teknoloji hissesi gibi, Bitcoin düşünce hepsi düşüyor. Genel portföy riskinizi azaltmak için kripto paralar dışında yatırım yapın.”

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu