Kripto HaberleriBitcoinBitcoin (BTC) Düşerken Altcoinlerde Son Durum Ne? "Yüzde 98 Düşen Var"

Bitcoin (BTC) Düşerken Altcoinlerde Son Durum Ne? “Yüzde 98 Düşen Var”

Takip et

Bitcoin’deki %14’lük düşüş uzun süredir katlanarak yükselen altcoinlerde deprem etkisi yaptı.

En büyük altcoin Ethereum 2400$ seviyelerinden 1947$ seviyelerine kadar geriledi. Bu %18’lik bir düşüş anlamına geliyor. Bu seviyeden tepki alan ETH 2150$ üzerine çıkmayı başardı.

Diğer altcoinlerde ortalama %25-%30 arası düşüşler izlenirken Bitcoin’deki tepki alımı ile birlikte hemen hemen hepsinde kısmi bir toparlanma görüldü. Yeni yatırımcılar bu dalgalanmadan etkilenmiş olsa da uzun süredir pozisyon tutan yatırımcıların hala yüksek oranda karda olduklarını hatırlamakta fayda var.

Bu dibe dalış sırasında bundan faydalanmak isteyen yatırımcılar borsaların engeliyle karşılaştı. Global ve yerli bir çok borsanın fiyatın dip yaptığı sırada limit emir ve piyasa emri işlemlerini yerine getirmediği bildirildi.

Ren coinde yaşanan düşüş ise kripto para piyasalarının gerçeğini gözler önüne serdi. Ren tek bir mumda %98’lik bir düşüş yaşayarak sıfırlanmanın eşiğinden döndü.

Bitcoin’deki düşüş bir ilke de imza attı. Messari’den Mira Christanto tek bir kişiye ait 68.7 milyon dolarlık pozisyonun tasfiye olduğunu aktararak bu tasfiye tarihinin en büyük tasfiyesi dedi.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Sert Düştü! Bu Söylenti Düşüşü Tetiklemiş Olabilir!

*Yatırım Tavsiyesi Değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest

0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Popüler Yazılar

Popüler Blog Yazıları