AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC), Düşüşe Rağmen Boğa Sinyali Veriyor!

Bitcoin teknik analizi ve yorumu…

Bir haftalık düşüş trendi sonucunda 1 trilyon dolar piyasa değerinin altına düşen ve 43.000 doları gören Bitcoin (BTC), yayın saati itibariyle 47.600 dolar üzerinden alıcı buluyor.

Günlük grafikte 20 günlük hareketli ortalama altında kalan BTC, trendin düşüşe dönmesi açısından yatırımcılarını tedirgin ediyor. Nitekim ay/hafta/gün kapanışını 45000 dolar üzerinde yapan BTC, yeni günlük mumunu yeşil yaktı.

İlgili Haber
Bitcoin (BTC) Düştüğü Yerden Kalkıyor: İşte Uzmanların BTC Yorumları

%5’lik bir yükselişi içeren bu yeşil mum ayrıca 47000 dolarlık ara direnç seviyesinin üzerinde yükselişine devam ediyor. Bitcoin’in kendini ve yatırımcılarını kurtarabilmesi için günlük grafikte MA20 (49550) üzerinde bir kapanışa ihtiyacı var. Bu durum psikolojik direnç olarak bilinen 50000 doları da gündeme getiriyor.

Bitcoin (BTC) Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC günlük grafiğinde RSI indikatörünün 50 seviyesinden destek bulduğu görülürken, StochRSI indikatörünün de AL sinyali verdiği görülüyor. Yani günlük anlamda BTC MA20 üzerine çıkarsa fiyatın daha güçlü bir yükselişe başladığı görülebilir.

4 Saatlikte 60.000 Dolar Hedefi!

Alçalan kama formasyonunun yanı sıra boğa filaması gösteren BTC, 60.000 doları hedefliyor. Dün ne kadar MA200 altına sarksa da sonrasında gelen alım hareketleri, Bitcoin’in hem MA200 hem de MA20 üzerine çıkmasını sağladı.

Bitcoin (BTC) 4 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Günlük grafikte de bahsetmiş olduğumuz 50.000 dolarlık direncin 4 saatlikte MA100’e denk gelmesi bu seviyenin önemini bir kez daha gösteriyor. İndikatörler açısından MACD AL sinyali verirken RSI’ın da 50 seviyesinin üzerine çıktığı görülüyor.

* Yukarıda yazılanlar yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir, lütfen kendi yatırım kararlarınız bizzat kendiniz alınız.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu