BitcoinHaberler

Yükseldiği Gibi Düşen Bitcoin’de Fiyat 8600 Dolar Seviyelerinde

Dün akşam yükselişi ile 9000 doların üzerine çıkan BTC, tekrar değer kaybetti ve bu sefer daha kritik noktaya geriledi.

Bitcoin dün akşam saatlerinde 9000 doların üzerine hacimli bir şekilde yükselmiş ve haftalık olarak fiyatını 9000 dolar üzerinde kapayarak yatırımcısını memnun etmişti. Sabah saatlerinde tekrar 9000 dolar altına gerileyen BTC, 8800 dolar seviyelerinde işlem görüyordu. Ancak birkaç dakika önce fiyat iyice aşağı sarkarak an itibarı ile 8650 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Analistler bu piyasada BTC tahmini yapmanın gerçekten imkansıza yakın olduğunu ifade ederken bu tarz inişli çıkışlı “silkeleme” hareketlerinin büyük yükselişleri tetikleyebileceğini de ifade ediyorlar.

An itibarı ile yükseldiği seviyeden aynı gün içerisinde geri düşen BTC, önemli destek seviyesi olan 8700 doların altında işlem görüyor. Buradan aşağı yönlü bir kırılış daha büyük düşüşleri tetikleyebilir. Ayrıca bilindiği gibi direnç noktası tekrar 9000 dolara dönmüş durumda.

Bu düşüşten sonra 239 milyar dolara gerileyen kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC’nin hakimiyetinin yavaş yavaş düştüğünü görüyoruz. Geçtiğimiz haftalarda yüzde 68 seviyelerinde olan Bitcoin Hakimiyeti an itibarı ile yüzde 66 seviyelerine gerilemiş durumda.

Bitcoin fiyatını sitemizden anlık olarak takip edebilirsiniz: Bitcoin Fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu