AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – Önemli Seviyeler Neler?

Gün içerisinde fiyat düşüşlerinin hakim olduğu Bitcoin'de direnç ve destek noktaları neler?

Halving olayı öncesi son fiyatlanmalarını yaşayan Bitcoin ve diğer kripto paralar, 2020 yılına oldukça iyi bir performans göstererek başladı.

Her ne kadar BTC fiyatı 10 bin doların üzerinde tutunamaması ile yatırımcıların tepkisini çekse de genel manada son aylardaki yükselişler yatırımcıları tatmin etti. Bu süreçte yüzde 61 seviyelerine kadar gerileyen piyasadaki BTC hakimiyeti an itibarı ile yüzde 63 seviyelerine yükselmiş olsa da, bu hakimiyet kaybı altcoinlerin de ciddi şekilde yükselmesini tetikledi.

9750 dolar seviyesi üzerinde tutunamayan BTC, bu seviyenin de altına gerileyerek gün içerisinde 9450 dolar seviyesine kadar geriledi. An itibarı ile kısa vadede başarılı bir şekilde çalışan 9500 dolar seviyesindeki destek, gün içerisinde de iki defa test edilse de aşağı yönlü bir kırılım gerçekleşmedi.

Bitcoin 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

BTC’de önemli destek seviyeleri şu aşamada 9500 dolar seviyeleri olarak görülürken en önemli destek seviyesinin ise 9200 dolar seviyeleri olduğu görülüyor. Direnç seviyeleri olarak ise 9750 ve 9900 dolar seviyeleri olarak kendini gösteriyor.

Son aylardaki yükselişlerin ana sebebi olarak görülen Bitcoin halving olayı, bilindiği gibi mayıs ayında gerçekleşecek. Bu sebeple daha önce de çokça kez belirttiğimiz gibi “haberi duyunca al, gerçekleşince sat” psikolojisine göre mayıs ayı ve biraz öncesinde ciddi kar satışları gelebilir.

Bu dönemde ciddi düşüşler görülürse en önemli destekler ise 8450 ve 7950 dolar seviyeleri olarak belirlenmiş durumda. Tabii şekillenen fiyata göre analizlerimizi tekrar güncel olarak yayınlayacağız.

*Bu süreçte yatırım yaparken muhakkak destek ve direnç noktalarını göz önünde bulundurarak, stop-loss emir kullanarak ve duygusal davranmayarak yatırım yapmak en mantıklı seçenekler olacaktır.

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu