AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyat Analizi – Düşüş Devam Edecek Mi? Uzmanlar Ne Diyor?

Birkaç gün önce 9000 dolar desteği kırılan Bitcoin'de (BTC) düşüş devam edecek mi?. Analistler ne diyor. Destek ve direnç noktaları neler?

Son iki haftadır Bitcoin yine tüm dünyada gündem olmaya devam ediyor. 2 hafta öncesine kadar 7300 dolar seviyelerinde işlem gören BTC, saatler içerisinde 10.300 dolara kadar yükseliş yaşamıştı. Kendisini yaklaşık 1 ay sonra tekrar 10.000 doların üzerinde bulan BTC bu yükselişinden sonra tüm dünyada tekrar kendine yatırımcı buldu.

Bitcoin Neden Yükselmişti?

Bitcoin’in fiyatının kısa süre içerisinde bu denli artması şüphesiz Çin sayesinde oldu. Çin Başkanı Şi Cinping’in Blockchain ile ilgili söylediği olumlu ifadelerden sonra özellikle piyasada “çin boğası” yaşandı. Bu haberlerden birkaç gün sonra  fiyatta bir düzeltme yaşayan Bitcoin, yaklaşık 1 haftadır 9000 ila 9500 dolar seviyeleri arasında gidip geliyordu.

Uzmanlara göre en önemli desteğin 8700 ila 8900 arasında olduğu sıkça ifade edilmişti. BTC tekrar 10.000 doların üzerine mi çıkacak yoksa 9000 doların altına mı gerileyecek tartışmaları birkaç gün önce 9000 dolar desteğinin kırılması ile son buldu.

An itibarı ile BTC 8800 dolar seviyelerinde işlem görüyor.

Peki uzmanların görüşleri neler?

Uzmanlar genel olarak 8700 dolar desteğinin altına sarkılması durumuna fiyatın 8000 dolar altına düşebileceğini öngörüyor. Bloomberg’in yaptığı analize göre GTI Vera Yakınsama-Iraksama Göstergesi sinyaline göre BTC’de bir trend dönüşümü olması ve fiyatın aşağı yönlü hareket etmesi son derece muhtemel. Hatta analistlere göre 8700 dolardaki desteğin kırılması Bitcoin’i Çin’in etkisinden önceki konumuna yani 7000 dolarlı fiyatlara bile düşürebilir.

Ayrıca Bakkt vadelilerinde her ne kadar işlemler BTC bazında rekor seviyelere ulaşmış olsa da yatırımcıların düşüş yönünde yatırım yapmasının piyasayı olumsuz olarak etkilediği söyleniyor.

Ancak BTC’nin bu seviyelere düşmesini beklediğini ifade eden bir kısım analist de, buralardan Bitcoin’in güç topladığını ve yükselebileceğini öngörüyor.

Bu süreçte 8800 dolar ve 9000 dolarda direnç seviyesi olan BTC’nin 8700 dolar seviyesinde de önemli bir desteği bulunuyor. Uzmanlar bu dönemde direnç ve destek noktalarına göre alım-satım yapılmasını öneriyor. Öte yandan stop loss emirlerin uygulanması ani düşüşlerden etkilenmemek için uzmanların kullanılmasını önerdiği bir özellik.


*Yatırım tavsiyesi değildir. Piyasadaki uzman ve analistlerin görüşleri yansıtılmıştır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu