Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 10.300 Dolar Seviyesine Kadar Yükseldi!

Son 24 saat içerisinde 10.000 doların altına gerileyerek yatırımcıları endişelendiren BTC fiyatı, tekrar 10.000 doların üzerine çıkarak güven tazeledi.

Kripto para birimi yatırımcıları 10.200 dolara yeniden yükselen Bitcoin fiyatı dolayısı ile kısa süre içerisinde beklemedikleri sonuçları gördü. Bitcoin 2020 yılının en büyük rekorunu bu seviyeyle beraber kırarken, Bitcoin’e yeniden yatırım yapan ve 9.800 dolar seviyelerinden yeniden alım yapanlar 2 günden kısa süre içerisinde %8’den daha fazla kazanç elde ettiler.

Bitcoin’in yükselmesinin ardında olan bitenin ne olduğu henüz bilinmezken, gün içerisinde piyasa hacminin 286 milyar dolar seviyesine yükselmiş olmasının bu yükselişte önemli bir payının olduğu sanılıyor. Ayrıca yaklaşan halving (yarılanma) dolayısı ile yükselişlerin şubat sonu ve mart ortasına kadar devam etmesi zaten beklenen bir olay.

Bir sonraki adımda 10.500 dolar seviyesine kadar yükselebileceği tahmin edilen Bitcoin kısa sürede bu seviyeyi görebilir. Zira destek noktasını test ederek tekrar güçlü bir şekilde 10.000 doların üzerine çıkması, eskisine daha göre daha güçlü yükselişlerin olabileceğinin bir göstergesi.

290 milyar doları geride bırakan kripto para piyasa hacmi içerisinde BTC hakimiyetinin yüzde 63,6 seviyelerine gerilemesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Bu durum altcoinlere para akışı olduğu anlamına geliyor.

Güncel Bitcoin fiyatına sitemizden ulaşabilirsiniz: Bitcoin fiyatı

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu