AnalizBitcoin

Bitcoin Ocak Ayına Kadar 10.800 Doları Görebilir – Beklenmedik Fiyat Rallisi Mi Geliyor?

Bazı analistler, Bitcoin fiyatında yeni bir yükseliş rallisinin yakın zamanda sadece 60 gün içerisinde gerçekleşebilecek olduğu iddia ediliyor.

Kripto para piyasasında son dönem çalkantılı geçiyor. Yatırımcılar zarar üzerine zarar ederken, bir grup ise kazanç üzerine kazanç elde etmekle meşgul. Kripto para piyasasında bu tür olaylara alıştık ve buna alışmayan varsa da alışmak zorunda. Zira bu piyasa böyle, ve böyle kalması öngörülüyor. Bugün ise yatırımcıların aklında artık düşüş ve yükselişlerden daha çok Bitcoin’in stabil değere sahip olup olmayacağı soru işareti olmaya devam ediyor.

Analistler bu süreçte özellikle direnç ve destek noktalarına göre alım satım yapan kişilerin kazandığını veya az zarar ettiğini ifade ediyor.

Bitcoin hakkında 2 ay içerisinde tekrar 3.000 doların üzerinde fiyat artışı rallisi beraberinde 10.800 doları görebilecek olduğu iddia ediliyor. Analistler 2020 yılının başında yeniden 10 bin dolarlı fiyat seviyelerine yükseliş olacağını iddia ederken, bazıları ise Ocak 2020 ve Şubat 2020’nin ‘kaos’ gibi geçecek olduğunu ve Bitcoin’in adeta ‘çakılacak’ olduğunu iddia ediyorlar.

2020 yılının Mayıs ayında Bitcoin halving olayı yaşanacağından tüm kripto para piyasası için oldukça önemli bir süreç olacak. Halving etkisi daha önce BTC üzerinde olumlu etkiler yaşattığı için önümüzdeki süreçte de bu olayın olumlu etki yaşatacağı düşünülüyor.

Halving etkisi ile ilgili ünlü analistin öngörüsüne göz atabilirsiniz:

İlgili Haber
Ünlü Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Bitcoin hakkında soru işaretleri de bu sebeple daha da artmaya devam ediyor. Uzmanlara göre kripto paranın değeri konusunda olan soru işaretlerini gidermek kısa süre içerisinde mümkün olmayacak olsa da 2020 yılında bir şekilde 1. ay olmazsa 6. ay veya sonuna kadar belirli bir oranda yükseliş görülecek.

Bitcoin fiyatı 2020 yılında ne kadar olacak?

Bitcoin fiyatının Ocak 2020’de kesin olarak 10.000 doları göreceğini nasıl bilebiliriz? Tabi ki bunu bilemeyiz. Ancak analistlerin ve yatırımcıların öngörüleri ile piyasa hareketlerine bakarak tahminde bulunmak mümkündür.

Ama bu tahminler de kesin olmaz. Bunun sebebini biraz açalım; Kripto para piyasasında her gün 10 satış 20 alım yapılıyor olduğunu öngörelim, ne olur? Fiyat her gün daha fazla yükselir (alımlar 20 bin dolar, satışlar 10 bin dolar örneği üzerinden) ancak bir gün piyasaya yeni 2 kişinin katıldığını düşünelim ve bu ansızın gelen 2 kişi her gün 100 farklı işlem yapsın ve bu 100 farklı işlemin bir kısmı satış bir kısmı ise alım olsun. Aniden piyasada neler olacağını düşünün…

Bundan hareketle kripto para piyasasının aktif olarak 500 bin kişi tarafından kullanıldığı düşünüldüğünde, önümüzdeki dönemde bu sayının artması ya da azalması fiyatlarda ciddi oynaklık yaşatacaktır. Eğer kripto paralar ile ilgili önemli bir yasaklama ya da engel olmazsa bu sayının her geçen gün artacağı tahmin ediliyor.

Mevcut grafiklere bakıldığı zaman birçok analist, BTC’nin Şubat 2020’den önce yaklaşık 10,800 doları görmesi veya buna yakın değere kadar olağanüstü değişimler yaşanmazsa mümkün olabileceği öngörülmekte.

Birçok analistin 2020 yılı için neden bu kadar ümitli konuştuğunu anlamak için daha önce yayınladığımız yazımızı inceleyebilirsiniz:

İlgili Haber
2020 Yılında Bitcoin ve Kripto Paraları Neler Bekliyor?

*Bu içerik Bitcoinsistemi.com için özel olarak üretilmiş olup herhangi bir yatırım önerisi veya tavsiyesi niteliği barındırmamaktadır.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu