AnalizBitcoin

Ünlü Türk Analistten Bitcoin Fiyat Öngörüsü

Twitter'de yaptığı başarılı ve isabetli tahminleriyle birçok kişinin ilgisini çeken Selcoin, son düşüşten sonra Bitcoin ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Yaptığı isabetli tahminleri ile Twitter üzerinden on binlerce kitleye ulaşan erken dönem Bitcoin yatırımcısı Selcoin, son düşüşten sonra Bitcoin’i değerlendirdi. Bitcoin hakkında güven verici konuşmalarıyla bilinen ve “altın kapının anahtarı Bitcoin” adında bir kitabı olan ünlü analist, BTC’deki tahminlerinin en başından beri maximalist olduğunu ifade ederek öngörülerini paylaştı:

Mayıs 2020 tarihinde olması beklenen Bitcoin Halving olayının erken fiyatlanmasının önümüzdeki birkaç ay içerisinde görüleceğini öngören Selcoin, 2020 yılının kripto para yılı olmasını bekliyor ve önümüzdeki yıl 60 bin dolarlık bir fiyat öngörüyor.

Kripto paralarda yükselişlerin parabolik olduğuna dikkat çeken ünlü analist, gelecekteki halving olayının fiyata nası yansıyacağı hakkında tahminde bulundu. Geçmiş halving olaylarından yola çıkarak grafik üzerinde tahminde bulunan ünlü analist, BTC‘nin halving etkisi ile ciddi şekilde yükseleceğini öngörüyor.

Bitcoin Halving Fiyat Öngörüsü

Paylaştığı grafiğe göre çizilen trend çizgisinin altına düşmeyen BTC, şu anda grafiğe uygun bir şekilde hareket ediyor.

Bitcoin’de Panik Satışlar Kaybettiriyor

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Twitter üzerinden bir anket açan Selcoin takipçilerine; “kripto para piyasasına girdiğinizden beri karda mı yoksa zararda mısınız?” şeklinde bir soru yöneltti. 5 binden fazla kişinin katıldığı ankette yüzde 80 oranında “Zarardayım” cevabı verildi.

BTC/TRY Grafiği

Bu konuya da değinen ünlü isim BTC/TRY grafiği paylaşarak, Bitcoin’in kötü performans gösterdiği dönemlerde bile rekor seviyeye yakın işlem gördüğünü belirtti ve bu durumda insanların çoğunluğunun zararda olmaması gerektiğini düşünerek şu açıklamayı yaptı:

“Yatırımcılar demek ki her derin düşüşte satış yapmış, daha sonra fiyat yükselince de geri almış. Böylelikle hem alırken hem de satarken zarar edilmiş.” dedi.

Son olarak ünlü isim “yatırımcılara kaybettiren en önemli şey fiyat düşüşleri değil panik satışlardır” açıklamasıyla değerlendirmesini sonlandırdı.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu