Bitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 44.000 Doları Görürken Analist Bu Senaryoya Dikkat Çekti

Bitcoin fiyatı haftalardır devam eden düşüşten sonra yeniden 44.000 dolar üzerine çıkarak altcoinleri de yanına çekti.

Lider kripto para birimi Bitcoin (BTC), bir anda 42.000 doların üzerine yeniden çıkarak piyasayı hareketlendirdi. BTC’nin 44.000 dolar seviyesine kadar ulaşması, kritik 44.000 dolar ve 46.000 dolar dirençlerini göz önüne çıkardı. Peki BTC ve altcoinler için son durum ne olacak?

İlgili Haber
Valkyrie Bitcoin Miner ETF'i Nasdaq'tan Onay Aldı! İşte Detaylar..

“BTC İçin Son Düşüş Gündemde”

24 saat içerisinde %5 yükseliş elde eden BTC, 44.000 dolar üzerinde günlük kapanış yaparsa işler çok daha netleşebilir gibi gözüküyor. Zira 44.000 dolar üzerindeki kapanışlar düşüş riskini şimdilik tamamen ortadan kaldırabilir.

Ancak düşüş konusunda uyarı yapan popüler kripto para analisti Altcoin Sherpa, makro diplerden sonra son bir sarsıntıya daha hazır olunması gerektiğini ifade ederek düşüş beklentisini tekrarladı.

Analist buna rağmen her şeyin iyi gözüktüğünü ifade ederek, düşüş sonrasında bile yükseliş yaşanabileceğini vurguladı. Analiste göre 2018 yılında 6.000 dolardan 3.000 dolara olan düşüşün bir benzeri, son sarsıntı olacak.

BTC’nin bunu yaşaması altcoinler için felaket senaryosu olabilir. Buna rağmen şu an altcoin yatırımcılarının da yüzü gülmeye başladı.

Top 10 içerisinde XRP yükseliş konusunda başı çekiyor. 24 saat içerisinde %18 yükselen XRP, 0,77 dolar direncini kırdı. XRP’nin bunun devamındaki hedefi 0,91 dolar olacaktır.

Ethereum (ETH) fiyatı da 3.200 dolar direncine ilerliyor ve bunun 3.200 doları kırması, SOL, MATIC, BNB, ADA ve DOT için yeni bir yükseliş şansı tanıyabilir.

Top 20’ye damga vuran kripto para ise Shiba Inu (SHIB) oldu. %41 yükseliş elde eden SHIB, bütün gözleri üzerine çekti ve yeniden 0,00003 dolar seviyesinin üzerinde kalmayı başardı.

İlgili Haber
En Çok Kazandıranlarda Shiba Inu Başı Çekiyor, İşte Diğerleri!
300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu