BitcoinBitcoin MadenciliğiHaberlerBullish

Bullish, haberin piyasayı yükseliş yönlü etkilebileceğini gösterir.

Bearish, haberin piyasayı düşüş yönlü etkilebileceğini gösterir.

*Bu veriler, doğrudan yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir.

Valkyrie Bitcoin Miner ETF’i Nasdaq’tan Onay Aldı! İşte Detaylar..

Nasdaq bugün SEC'e yaptığı bildirimde Valkyrie Bitcoin Miner ETF'ine onay verdiğini duyurdu.

Pek çok kurumsal yatırımcının kripto para birimlerine maruz kalmak istediğini ancak bazı endişeler nedeniyle bu isteğin ötelediğini biliyoruz.

Bunun farkında olan yatırım şirketleri de kurumsal yatırımcıların dolaylı olarak da olsa kripto para birimlerine maruz kalmalarını sağlamanın yolunu arıyor.

Bu yolların başında borsa yatırım fonları (ETF) geliyor.

Geçtiğimiz günlerde Valkyrie’den yeni bir ETF hamlesi gelmişti. Şirket Bitcoin madencilik şirketlerine yatırım yapacak bir borsa yatırım fonunu listelemek için SEC’e başvurmuştu.

Nasdaq bugün SEC’e yaptığı bildirimde Valkyrie Bitcoin Miner ETF’ine onay verdiğini duyurdu.

Şimdi SEC’in resmi ihraç bildirimini yapması bekleniyor.

Nasdaq’ta listelenen Bitcoin madencilik şirketlerinin hisse senetlerine maruz kalmayı sağlayan ETF’e ilişkin detaylar şu şekilde;

“Başvuruya göre Valkyrie Bitcoin Miners ETF, net varlıklarının en az %80’ini, karlarının ise en az %50’sini Bitcoin madencilik firmaların hisse senetlerine yatıracak.”

SEC’in spot Bitcoin ETF’ine onay vermemesi, pek çok kurumsal yatırımcının borsalarda işlem gören ve Bitcoin ile doğrudan ilişkili şirketlere yatırım yapmasına neden oldu. Bu sayede kendilerine dolaylı olarak Bitcoin maruziyeti sağlayan şirketlere bu ETF ile yeni bir ürün sunulmuş olacak.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu