AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 8.000 Doları Zorluyor

Bitcoin son birkaç saattir yükseliş eğilimi gösteriyor.

Bitcoin fiyatı son günlerde ciddi düşüşler yaşayarak yatırımcısını bir hayli tedirgin etti. Zaten yaklaşan halving olayı sebebiyle düşüş beklenilen piyasada bir de dünyadaki ekonomik sorunlar baş gösterdi. Hal böyle olunca Bitcoin son 1 ay içerisinde yüzde 25’lik bir değer kaybı yaşadı.

Gün içerisine 7600 dolar desteğine kadar düşüş eğilimi gösteren BTC, bu destek seviyesinin kırılmamasıyla beraber yükseliş yaşamaya başladı. An itibarı ile 8000 dolar eşiğinde işlem gören BTC, eğer bu direnci kırarsa önündeki güncel direnç noktaları 8250 ve 8450 dolar olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin (BTC) 1 Saatlik Grafik – Kaynak: Tradingview

Uzmanlar BTC’nin halving dönemi öncesinde 9200 dolar seviyesini geçemeyecek olduğunu ifade ederken, asıl yükselişlerin halving dönemi sonrası yani mayıs ayından sonra gerçekleşmesini öngörüyor.

Daha büyük düşüşlerin görülerek 6000 dolarlı seviyelere düşüş olmaması için özellikle BTC’nin 7600 dolar seviyesi üzerinde kalması ve haftalık kapanışı bu seviye üzerinde yapması oldukça önemli.

Yeni yükseliş veya düşüşlerde güncel olarak piyasa değerlendirmelerimiz devam edecek. Takipte kalın…

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına %20 KOMİSYON İNDİRİMİ ile kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android ve IOS Uygulamalarımızı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu