AnalizBitcoin

Bitcoin (BTC) Fiyatı 8100 Doları Geçti! Şimdi Ne Olacak?

Bitcoin fiyatı psikolojik sınırı geçti! Peki şimdi ne bekleniyor? Yatırımcılar neye dikkat etmeli?

Bitcoin fiyatı en çok beklenen ve daha önce de sıkça bahsettiğimiz 8000 dolar seviyesini geride bırakarak 8150 dolar seviyelerine kadar yükseliş yaşadı. Yayın saatine göre 8000 doların üzerinde tutunan BTC, son 24 saat içerisinde yatırımcısına yaklaşık yüzde 5 oranında kazanç sağladı.

100 ve 200 günlük hareketli ortalamaların bulunduğu 8000 dolar seviyesi de böylelikle dakikalar önce geçilmiş oldu. BTC’nin önündeki güncel direnç noktaları 8200 ve 8500 dolar seviyeleri olurken, destek noktaları ise 8000 ve 7750 dolar seviyeleri olarak karşımıza çıkıyor.

Bitcoin Günlük Grafik – Kaynak: Tradingview

İçinde bulunduğumuz yükseliş trendi ve FOMO’nun da etkisiyle yükselişler bu dönemde 8500 dolar seviyelerine kadar ivmelenebilir. Gece ve daha önce yaptığımız analizlerde de 6 haftadır süren yukarı yönlü hareketin olumlu olduğunu ve 8000 dolar seviyelerinin geçilebilecek olduğunu ifade etmiştik.

Ancak unutulmamalı ki yükselen bir ürüne yatırım yapmak son derece tehlikelidir. Her ne kadar yükselişlerin devam edeceği öngörülüyor olsa da kripto piyasa piyasasında işler her zaman tersine dönebilir. Bu sebeple FOMO (fırsatı kaybetme korkusu) ile hareket etmemek ve destek noktalarını göz önünde bulundurarak stop-limit emirlerinin kullanılması son derece önemli.

Ayrıca “fırsatı kaybettim” diyerek üzülmek son derece yersizdir ve bu sizi hata yapmaya ve kaybetmeye sürükler. Yatırım yaparken odaklanmak gereken ilk şey “kaybetmemek” olmalıdır. Piyasa her zaman yeni fırsatlar sunmaya devam edecektir, önünüzdeki hedeflere odaklanın. Güncel haberler ve analizler için takipte kalın…

*Yatırım tavsiyesi değildir.

300'den fazla kripto para birimine yatırım yapmak için bu linkten Binance borsasına kayıt olabilirsiniz!
Özel haberler, analizler ve on-chain verileri için Telegram grubumuzu, Twitter hesabımızı ve Youtube kanalımızı hemen takip edin! Ayrıca Android Uygulamamız'ı indirerek canlı fiyat takibine hemen başlayın!
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments

Başa dön tuşu